مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل: با اجرای طرح جهش تولید مسکن، تا چهار سال آینده بیش از ۶۳ هزار واحد مسکن در استان اردبیل احداث خواهد شد.

به گزارش شیوابیان،مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تا چهار سال آینده در قالب طرح جهش تولید مسکن، ۶۳ هزار و ۵۲۹ واحد مسکن در این استان احداث می‌شود.

محبوب حیدری افزود: از کل ثبت نام‌کنندگان نهضت ملی مسکن، سهم شهرستان اردبیل۳۲ هزار و ۸۱۸ نفر بوده که پس از طی مراحل استعلام، پالایش و اقدامات اجرایی افراد واجد شرایط برای این طرح معرفی خواهند شد.

وی بیان کرد: هرسال ۱۵ تا ۲۰ هزار واحد مسکونی در قالب جهش تولید مسکن در این استان احداث می‌شود که در مرحله اول ساخت چهار هزار واحد مسکونی آغاز شده که ۲ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی آن مربوط به شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و یک‌هزار و ۲۰۰ واحد دیگر هم مربوط به شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت می‌باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل فرآیند تولید مسکن را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: زمین مورد نیاز برای احداث مسکن در شهرستان مشگین‌شهر و بیله سوار تامین نشده و تلاش می‌شود بزودی وضعیت زمین مورد نیاز در این ۲ شهرستان هم مشخص شود.

وی افزود: در قالب طرح جهش تولید مسکن چهار میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته می‌شود که سهم استان اردبیل از این واحد‌ها ۶۳ هزار و ۵۲۹ واحد مسکونی تا چهار سال آینده می‌باشد.

اجرای طرح جهش تولید مسکن در استان

حیدری احداث بزرگراه به طول ۳۰۰ کیلومتر در استان را یادآور شد و گفت: جاده اردبیل – سرچم، اردبیل – مشگین‌شهر، رضی- امیرکندی – گرمی، گرمی به بیله‌سوار، پارس‌آباد به مشگین‌شهر از جمله طرح‌های اولویت‌دار بزرگراهی در استان اردبیل است.

وی افزود: احداث بزرگراه اردبیل- آستارا، اردبیل- سرچم، اردبیل- مشگین شهر، اردبیل- گرمی، نیر-سراب و سربند- مشگین شهر از جمله پروژه‌هایی است که اجرا و تکمیل آن‌ها نیازمند اعتبار است و پیش‌بینی شده هر سال در این استان ۶۰ کیلومتر و تا پنج سال آینده در مجموع ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه با هدف ایمن سازی راه‌های اصلی احداث شود.

حیدری گفت: با آغاز طرح‌های مختلف و ۲۰ برابر شدن اعتبارات تخصیصی بویژه اختصاص ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسعه بزرگراه‌ها در این استان محقق خواهد شد.

 

  پرینت
شناسه خبر : 5432 | تاریخ انتشار : 18 دی 1400 - 19:40 | 19 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :