به گزارش شیوا بیان، آیت‌الله سیدحسن عاملی در آیین کلنگ‌زنی پروژه ۲۴ واحدی حضرت ولیعصر(عج) پردیسان، با قدردانی از اقدام شایسته حاج محمد سراج امانی  در وقف زمین این پروژه عنوان کرد: وقف اموال شخصی در جهت کمک به همنوعان جزو بهترین حسنات است که تاثیرات مثبت آن در جامعه بر کسی پوشیده نیست.

وی گفت: از عموم افرادی که توانایی مالی دارند دعوت به این عمل خدا پسندانه می کنم؛ واقف اثرات کار خود را هم در این دنیا و هم در سرای آخرت خواهد دید. حمایت از نیازمندان باعث کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی می‌شود لذا هر اندازه به وقف و امور خیریه دعوت کنیم باز هم کم است.

جواد انصاری رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل نیز در ادامه این آئین بیان کرد: این زمین موقوفی به مساحت یک هزار متر در ۵ قطعه از سوی حاج محمد سراج امانی به خیرین مسکن ساز اهدا شده است.

وی از احداث ساختمان سه‌طبقه برای نیازمندان در این زمین اهدایی خبر داد و گفت: خیر این زمین یک قطعه زمین دیگر نیز در محله معمار به مساحت ۲۵۰ مترمربع برای تامین بخشی از هزینه های ساخت این مسکن اهدا کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده از سوی انجمن خیرین مسکن‌ساز، قرار است این ساختمان مسکونی ظرف ۱۸ ماه تکمیل و تحویل نیازمندان گردد.

فیروز مهدی‌زاده، مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز استان اردبیل نیز در پایان این مراسم بیان کرد: انجمن خیرین مسکن ساز تاکنون ۳۰۰ واحد مسکونی را با همت خیرین احداث کرده و این پروژه ۲۴ واحدی نیز پس از تکمیل در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.

وی عموم خیرین را به مشارکت در احداث مسکن برای نیازمندان و محرومین دعوت کرد و گفت: در این شرایط اقتصادی افراد بسیاری هستند که به دنبال سرپناهی برای خانواده خود می گردند، در این میان اقدام شایسته خیرین در تامین مخارج و اهداء زمین برای احداث مسکن می تواند چندین خانواده را از مشکلات و خطرات بسیاری نجات دهد که به نوبه خود از تمامی خیرینی که در این امر خداپسندانه مشارکت بی منت دارند تشکر و قدردانی می‌کنم.


  • منبع خبر : تسنیم