عضو شورای شهر اردبیل گفت: این حق خبرنگاران است که بعنوان چشم بینا و گوش شنوای جامعه در جلسات علنی شورا حضور یابند تا مردم شریف اردبیل در جریان عملکرد نمایندگان خود در پارلمان محلی قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، ابراهیم صفری در سومین جلسه شورای ششم در خصوص حضور خبرنگاران در صحن شورا بیان کرد: این حق خبرنگاران است که بعنوان چشم بینا و گوش شنوای جامعه در جلسات علنی شورا حضور یابند تا مردم شریف اردبیل در جریان عملکرد نمایندگان خود در پارلمان محلی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه بدون حضور خبرنگاران، شورا مقبولیت خود را در بین مردم از دست خواهد داد، افزود: در عصر ارتباطات لازم است مردم از تصمیمات مهم شهری که در جلسات علنی شورا بررسی می شود مطلع باشند و در این خصوص باید هیچ مانعی برای خبرنگاران نباشد و در این خصوص گزینشی عمل نشود.

وی در خصوص فروش زمین های شهرداری نیز گفت: زمین های شهرداری قبل از فروش توسط کارشناسان دادگستری قیمت گذاری می شوند که در این خصوص ایرادی وارد نیست.

صفری ادامه داد: در مواردی بدلیل طولانی بودن بروکراسی اداری در واگذاری زمین ها و همچنین به دلیل تورم موجود در جامعه, قیمت زمین نیز بالا می رود که در اینصورت کارشناسی قیمت باید مجددا انجام شود تا خسارتی به شهرداری و بیت المال وارد نشود.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: در برخی موارد نیز شاهد هستیم که خریدار, قسمتی از مبلغ را پرداخت کرده و بدلیل طولانی بودن پروسه اداری و یا سایر موارد و موانع, نرخ زمین بالا رفته که در اینجا نیز احتساب قیمت زمین به نرخ روز, هم باعث وارد آمدن ضرر به شخص خریدار می شود و از طرفی هم حقوق عامه به خطر می افتد.

صفری گفت: بهترین راهکار برای خروج از این معضلات شفافیت در امر فروش اراضی و اموال غیرمنقول در سریعترین زمان ممکن به صورت کارشناسی شده است.

  پرینت
شناسه خبر : 3457 | تاریخ انتشار : 04 شهریور 1400 - 14:24 | 233 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : رشید عبدالحسینی