امام جمعه اردبیل گفت: سردارسلیمانی ، چشم فتنه بزرگ قرن را کور کرد و برای زوال داعش جشن گرفت. شهادت آن بزرگ مرد چنان نقش ایفاء می‌کند و روح شجاعت و مقاومت را در امت اسلامی می‌دمد که رسانه‌های غربی مجبور می‌شوند در هر کانال و سایتی عکس او را ببینند، آن کانال و سایت را مسدود سازند.

به گزارش شیوابیان،آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اردبیل با بیان اینکه خداوند متعال به بعضی از انسان‌ها توفیق بزرگی می‌دهد، توفیقی که عظمت آن قابل وصف نیست، اظهار کرد: حضرت امام(ره) که طومار ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را برچید و حاکمیت ملی را به مردم ما اهداء و تمامیت ارضی کشور را حفظ و کشور را از سرازیری نجات داد  از جمله آنهاست.

وی افزود: آنچه سردار سلیمانی انجام داد؛ مصداق دیگر این نوع انسان‌ها است. خداوند با دست او بدترین شر روزگار یعنی داعش را دفع کرد. او جان میلیون‌ها انسان را نجات داد. داعش شاهکار بزرگ غرب برای تخریب اسلام و تخریب زیرساخت‌های کشورهای اسلامی منطقه بود.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: قوی‌ترین سرویس‌های جاسوسی و مراکز تحقیقاتی جمع شده و داعش را با فکر سلفی و وهابی در نسخه بسیار تندرو  طراحی کرده بودند. آنها کاملا درست تشخیص داده بودند که مکتب محمد بن عبدالوهاب از چنین ظرفیت خطرناکی برخوردار است، اگر طرح آنها می‌گرفت، اسرائیل برای همیشه راحت می‌شد، اگر طرح آنها می‌گرفت، کشورهای منطقه تا پنجاه سال دیگر هم خودشان را پیدا نمی‌کردند.

وی تصریح کرد: نوع عملیات داعش کاملاً نشان می‌دهد که به نیابت از اسرائیل می‌جنگید. در پایگاه اسپایکر موصل عراق که پایگاه هوایی است هزار و هفتصد جوان عراقی را که جزو نیروهای هوایی عراق بودند مثل گوسفند سر برید و الان هم داغ آنها روی سینه عراقی‌ها و قلب مادران عراقی است، با این کار برای همیشه نیروهای هوایی عراق را از کار انداخت. داعش پانصد دانشمندان عراقی را ترور و برای همیشه عراق را از تکنولوژی‌های استراتژیک محروم ساخت. در سوریه تمام دانشمندان سوری را ترور کرد تا سوریه توان علمی خود را از دست بدهد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با تاکید بر اینکه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی از پیشرفت علمی جهان اسلام واهمه دارند، ادامه داد: آیا تا به حال توجه کرده‌اید که چرا اسرائیل غالباً مراکز تحقیقاتی سوریه را بمباران می‌کند؟ وحشت آنها از پیشرفت‌های علمی کشورهای منطقه است، سوریه و عراق همه مقدمه بودند، غرض اصلی ایران بود.

سردار سلیمانی، چشم فتنه بزرگ قرن را کور کرد

وی افزود: آنها فکر همه چیز را کرده بودند اما فکر یک چیز را نکرده بودند که ایران سردار قاسم سلیمانی را دارد. سردار، چشم فتنه بزرگ قرن را کور کرد و برای زوال داعش جشن گرفت. یک نکته بسیار مهم این است که اگر پای داعش به ایران می‌رسید، سریعاً به دنبال آنها دخالت نظامی غربی‌ها شروع می‌شد. داعش از زمین و آنها از هوا دمار از روزگار ایرانی‌ها و ایران در می آوردند. الان هم که داعش منقرض شده، می‌خواهند با تشدید فشار اقتصادی، غوغایی در داخل ایران درست کنند و فوراً حمله را شروع کنند.

امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه وحدت باعث می‌شود، دشمنان جرات نزدیک شدن به کشور ما را نداشته باشند، اذعان کرد: تا ما در کشور وحدت داریم آنها جرات نزدیک شدن به ایران را نخواهند داشت. به روح سردار سلیمانی درود می‌فرستیم و می‌گوییم سردار عزیز شهادت تو کمتر از حیات تو نقش ایفاء نکرد. شهادت آن بزرگ مرد چنان نقش ایفاء می‌کند و روح شجاعت و مقاومت را در امت اسلامی می‌دمد که رسانه‌های غربی مجبور می‌شوند در هر کانال و سایتی عکس او را  ببینند، آن کانال و سایت را مسدود سازند، اما نمی دانند که “وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ.”

ایران اسلامی حساس‌ترین سنگرهای علمی را فتح کرد/ محرومیت از علوم استراتژیک بدترین محرومیت برای ملت‌ها است

خطیب جمعه اردبیل در ادامه با اشاره به پرتاب اخیر موشک ماهواره‌بر توسط وزارت دفاع تصریح کرد: وزارت دفاع ایران در بهترین زمان و در اوج فشار و تهدید آمریکا و اروپا برای تحمیل شروط خارج از برجام به ایران، اقدام به پرتاب موشک ماهواره‌بر کرد. این پرتاب احتیاج به تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته دارد و جای بسی تشکر است که ایران اسلامی حساس‌ترین سنگرهای علمی را فتح کرده است.

وی ادامه داد: قبلاً نیز ایران موفق به ساخت دو موشک ماهواره‌بر سفیر و قاصد شده بود، اما ماهواره آنها صغیر الحجم بود. موشک فعلی بسیار پیشرفته‌تر از آن است. آمریکا فوراً نگرانی خود را اعلام کرد و گفت؛ ما با تمام توان تلاش می‌کنیم که از طریق دیپلماسی به برجام برگردیم. از همین جا معلوم می‌شود که با آنها باید با چه زبانی صحبت کرد. آنها اباء نمی‌کنند از اینکه تصریح کنند که ترامپ اشتباه بزرگی را مرتکب شد و از برجام خارج گشت و تصریح می کنند که اسرائیل با تشویق ترامپ به خروج از برجام به آمریکا خیانت کرده است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: از عجائب روزگار این است که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها از پیشرفت‌های علمی کشورهای جهان سوم اظهار نگرانی می‌کنند این معنای بسیار زشتی دارد، محرومیت از علوم استراتژیک بدترین محرومیت برای ملت‌ها است. آمریکایی‌ها با بی‌حیایی تمام اظهار نگرانی کردند که چرا ایران سه محموله تحقیقاتی را با موشک ماهواره بر سیمرغ به فضا فرستاده است. این ماهواره هیچ ربطی به سلاح‌های جنگی ندارد بلکه یک پروژه علمی و تحقیقاتی است. اما فزون‌خواهی در دنیای معاصر به جایی رسیده که آمریکا آن را نیز برای ما روا  نمی‌بیند. اینجاست که انسان به خودی خود سخن امام حسین(ع) را بر زبان می‌آورد که ( آیا نمى‌بینید که به حق عمل نمى‌شود و از باطل نهى نمى‌شود؟ براستى که مؤمن باید به [مرگ و ] دیدار خدا روى آورد. پس من مرگ را جز سعادت و زندگى با ستمگران را جز رنج و ملال نمى‌بینم).

۹دی، روز صیانت از قانون است

وی در ادامه ضمن گرامی‌داشت ۹ دی اظهار کرد: نه دی روز صیانت از قانون است؛ ماجرای ۸۸، شورش علیه قانون بود. شورش علیه قانون یعنی رسمیت دادن به دیکتاتوری. اگر رهبرمعظم کوتاه می‌آمد، شورش علیه قانون به یک بدعت و سیئه مستمره تبدیل می‌شد و اگر تا حال مقاومت کرده به خاطر احترام به قانون است و به خاطر این است که برای همه ناقضین قانون درس عبرت شود که هیچ وقت جرأت هتک قانون را نداشته باشند.

امام جمعه اردبیل گفت: ۹ دی، هم تجلی بصیرت امت بود و هم برگی زرین از درایت بزرگ مقام معظم رهبری. ۹ دی مربوط به هیچ جناحی نبود، بلکه ملت تا احساس خطر برای کشور کرد سیل آسا حرکت کرد و دندان طمع استکبار جهانی را از ته کشید. از همان روز است که استکبار جهانی با تشدید تحریم از ملت ما انتقام می‌گیرد. به آنها می‌گوییم؛ “موتوا بغیظکم”  از ما عصبانی  باشید و از عصبانیّت بمیرید.

  پرینت
شناسه خبر : 5133 | تاریخ انتشار : 10 دی 1400 - 19:48 | 354 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :