به گزارش شیوا بیان اردبیل، دکتر شهرام حبیب زاده سرپرست دانشگاه با اشاره به آمار کرونای استان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۹ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شده که از این تعداد ۲۴ نفر در اردبیل، ۲ نفر در پارس آباد، ۱۰ نفر در مشگین شهر، ۱ نفر در گرمی و ۲ […]

به گزارش شیوا بیان اردبیل، دکتر شهرام حبیب زاده سرپرست دانشگاه با اشاره به آمار کرونای استان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۹ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شده که از این تعداد ۲۴ نفر در اردبیل، ۲ نفر در پارس آباد، ۱۰ نفر در مشگین شهر، ۱ نفر در گرمی و ۲ نفر در خلخال بستری و خوشبختانه ۲۷ نفر با بهبودی نسبی مرخص شده اند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد ۲۲۹ نفر در مراکز درمانی استان بستری بوده که از این تعداد ۵۷ بیمار در بخش های ICU تحت مراقبت قرار دارند و متاسفانه ۱ نفر در طی ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند که به بازماندگان این عزیزان تسلیت عرض می کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: دانش آموزان هنگام استفاده از سرویس ایاب و ذهاب مدارس یا وسایل نقلیه عمومی حتما فاصله اجتماعی را رعایت کنند و همچنین هنگام حضور در مدارس از برخورد دست با وسایل فلزی مدرسه اجتناب کرده و از وسایل شخصی استفاده کنند.

دکتر حبیب زاده ادامه داد: برای اینکه آمار کرونا به وضعیت عادی بازگردد لازم است هم استانی های گرامی از سفرهای بی مورد خودداری کرده و هنگام خروج از منزل حتما از ماسک استفاده کنند و همچنین دست های خود را مرتب شست و شو کرده و از حضور در اماکن پر جمعیت خودداری کنند.

وی گفت: مهار این بیماری تنها با همکاری مردم و دستگاه های اجرایی امکان پذیر است و دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی نمی تواند وضعیت استان را به حالت عادی و سفید بازگرداند لذا چهت کاهش فشار کاری کادر درمان و پرستاران از عموم مردم خواهشمندیم تا توصیه های گفته شده را با جدیت رعایت کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 986 | تاریخ انتشار : 28 شهریور 1399 - 11:49 | 162 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :