شیوا بیان- مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از ادامه بارش‌ها طی امروز و همچنین تداوم سردی هوا تا فردا(پنجشنبه) در اردبیل خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، سیاوش محمدی در تشریح وضعیت هوای استان اردبیل عنوان کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی سامانه بارشی و ناپایداری ها طی امروز همچنان تداوم خواهد داشت.

وی افزود: هرچند از شدت ناپایداری ها از امروز به ویژه در نواحی شمالی استان کاسته خواهد شد اما سامانه بارشی به صورت متناوب تا اواخر هفته در نواحی مرکزی و جنوبی استان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: طی امروز در نواحی شمالی از میزان ابرناکی هوا به تدریج کاسته شده و آسمان در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در این مناطق کمی تا نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

وی گفت: در نواحی مرکزی و جنوبی استان(به ویژه نواحی جنوبی) آسمان در زمان مشابه نیمه ابری تا ابری، گاهی با وزش باد تند و بارش باران توام با مه انتظار می رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: روند کاهشی دما به ویژه در نواحی مرکزی و جنوبی استان همچنان ادامه خواهد داشت و تا روز پنجشنبه مناطق ذکر شده هوای نسبتا سردی را تجربه خواهند کرد.

محمدی تاکید کرد: توصیه می شود دمای مرغداری ها و گلخانه ها کنترل شود و مردم از اطراق در حاشیه رودها و مسیل ها و همچنین از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی ادامه داد: لازم است تمهیدات لازم در مراقبت از محصولات کشاورزی و باغداری، گلخانه ای و دامی اتخاذ شود و همچنین در این مدت از انجام پروژه های عمرانی اجتناب شود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: احتمال آب گرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه ها و جاری شدن روان آب در مسیل ها و همچنین اصابت صاعقه  و ایجاد اختلال در تردد جاده های کوهستانی دور از انتظار نیست.

  پرینت
شناسه خبر : 1178 | تاریخ انتشار : 16 مهر 1399 - 7:39 | 232 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :