علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس با اشاره به طلب قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) از دولت بابت اجرای پروژه‌های عمرانی گفت: مقرر شد که طلب 10 هزار میلیارد تومانی قرارگاه از دولت به معنای تام دولت و نه شهرداری‌ها و نهادهای دولتی و غیره، به نحوی تسویه شود.

به گزارش شیوا بیان اردبیل، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس با اشاره به طلب قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) از دولت بابت اجرای پروژه‌های عمرانی و پیگیری های مجلس شورای اسلامی برای رفع این مشکل و کاهش بدهی دولت، گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) توان بالایی در توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها دارد، حال یکی از مسائل این قرارگاه موضوع تسویه طلب هایشان است، در شرایط فعلی قرارگاه به صورت سرجمع بیش از 50 هزار میلیارد تومان از دولت، نهادها، شهرداری‌ها و شرکت‌های دولتی طلب دارد اما طلب آنها از دولت یا همان سازمان برنامه و بودجه رقمی بیش از 10 هزار میلیارد تومان است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تاکنون بیش از هشت جلسه برای تعیین تکلیف موضوع طلب قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) از دولت برگزار شده است، مسئله این بود که ما طی هماهنگی با رئیس سازمان برنامه بودجه، جلسات متعددی را با قرارگاه سازندگی برگزار کردیم، در نهایت مقرر شد که طلب 10 هزار میلیارد تومانی قرارگاه از دولت به معنای تام دولت و نه شهرداری‌ها و نهادهای دولتی و غیره، به نحوی تسویه شود.

وی افزود: در این راستا مقرر شد که دولت اعتباری حدود 100 میلیارد تومان را در قالب اوراق اسناد خزانه اسلامی به قرارگاه ارائه شود، همچنین 100 میلیارد تومان از محلی دیگر تسویه شود، ضمن آنکه سازمان برنامه و بودجه و خزانه پذیرفتند که مبلغ 8 هزار میلیارد تومان هم از اول فروردین 99 تا 29 اسفند 99 در اختیار قرارگاه قرار گیرد.

نیکزاد ادامه داد: مسئولان قرارگاه نیز اعلام کردند که در راستای خدمت به نظام جمهوری اسلامی، اجرای 118 پروژه را در استان‌ها تا سقف 12 هزار میلیارد تومان انجام می دهد و عمده این پروژه‌ها را تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌برداری خواهد رساند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این پروژه ها در 25 استان کشور قرار دارند، حال در جهت رعایت عدالت اجتماعی از آن منظر که در 5 استان پروژه نداریم، توافق کردیم که در استان خراسان شمالی، خراسان جنوبی، استان مرکزی، استان همدان و استان کردستان هم قرارگاه پروژه هایی داشته باشد.

وی ادامه داد: البته آن پروژه‌هایی مدنظر بود که قبلا قرارگاه کار را شروع کرده اما به علت نداشتن اعتبار آن پروژه متوقف شده است، بنابراین مقرر شد که دوستان ما در قرارگاه با هماهنگی استانداران 5 استانِ مذکور، پروژه‌های جدید یا نیمه تمام را شروع کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در روزهای اخیر نیز نشستی میان قرارگاه‌ با رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد که تمام برنامه ها مورد تأیید آن ها نیز قرار گرفت، بنابراین به ملت ایران می‌گویم 118 پروژه‌ای که نماینده‌های مردم و استانداران وضعیت آن را می‌دانستند، با شتاب زیادی پیش خواهند رفت و عمده این پروژه در خرداد 1400 افتتاح خواهد شد که این هم برای دولت فعلی و هم برای دولت بعدی خوب است زیرا اگر این پروژه‌ها افتتاح شوند، دست دولت بعدی در تکمیل پروژه‌ها باز خواهد شد.

  پرینت
شناسه خبر : 1021 | تاریخ انتشار : 31 شهریور 1399 - 22:17 | 45 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :