حبیب فتحی سال ۹۶ با کسب ۱۹۳۳۹ رای اعتماد از مردم اردبیل به عنوان چهارمین منتخب به عضویت شورای اسلامی شهر اردبیل در آمد اما او چگونه توانست در طول ۴ سال گذشته نه تنها ریزش آرا نداشته باشد بلکه با رویش آرا هم مواجه شود.

یادداشت- شیوا بیان– امیرعلی علیزاده: حبیب فتحی سال ۹۶ با کسب ۱۹۳۳۹ رای اعتماد از مردم اردبیل به عنوان چهارمین منتخب به عضویت شورای اسلامی شهر اردبیل در آمد اما او چگونه توانست در طول ۴ سال گذشته نه تنها ریزش آرا نداشته باشد بلکه با رویش آرا هم مواجه شود.

راز محبوبیت فزاینده حبیب فتحی در شورای شهر اردبیل چه چیزهایی هستند؟

فتحی تلاش کرد حضوری موثر و تاثیرگذار در صحن شورا داشته و با پیشنهادات علمی و عملی خود به نورامیدشهروندان اردبیلی در پارلمان محلی بدل شد طوری که وقتی با طرح یا پیشنهادی موافقت یا مخالفت می کرد همه می‌دانستند او چشم بسته و بدون فکر نظر نمی‌دهد بلکه پشت هر مخالفت و موافقتش دنیایی از علم و اندیشه نهفته است.

او مردم را پله ای برای رسیدن به شورا نمی‌دانست بلکه خود را جزئی از مردم و مردم را ولی نعمت خود می داند به همین دلیل برای خدمت به مردم نه منتظر نامه مردمان شهر می‌ماند و نه منتظر این است که افراد شناخته شده و پرنفوذ به او روی بیندازند بلکه به سبب تجارب ارزنده‌اش در رسانه ملی نگاه تیزبین ا‌و همیشه و در همه لحظه شهر را زیر ذره‌بین می‌برد و هر جا مشکلی در مدیریت شهری می دید، برای مرتفع کردن آن تلاش می کرد لذا همین رفتار سبب شد که مردم او را خارج از حلقه خود نبینند و این چنین شد که طیفی از مخالفان و منتقدان فتحی به سمت او گرایش پیدا کردند و البته با آغوش باز فتحی مواجه شدند.

فتحی دردکشیده_محرومیت‌ها است. او محرومیت دیده و در محرومیت قد کشیده اما کمر خم نکرده است. حال او بهتر از هر کسی می‌داند محرومیت چیست و چگونه انسان را تحت تاثیر قرار می دهد و به همین دلیل است همت مضاعف و کار مضاعفی برای رفع محرومیت‌های مردم شهر در حوزه مدیریت شهری انجام می دهد لذا بخش اعظمی از محبوبیت او به سبب توجه به محرومان و محرومیت زدایی است.

فتحی پشت میز نشین شورا نبود. منتظر نامه مردم محلات هم نمی ماند. به سبب رشته تحصیلیش‌ بین مردم می‌رفت و برای ارتباط گیری و ارتباط دهی با مردم از همه ابزارهای سنتی و مدرن استفاده می‌کرد تا از درد مردم مطلع شده و برای رفع آن آستین همت بالا بزند. فرقی نمی کرد که ساعت ۷:۳۰ صبح باشد یا ۲۳ شب؛ فتحی در دسترس و ارتباط با او سهل و میسر بود.

شهروندان اردبیلی در طول چهار سال دیدند که فتحی مردم را صرفا برای رای نمی خواهد بلکه او آرزوی خدمت دارد، خدمت به مردمی که کمتر گوشی برای شنیدن دردها و محرومیت‌هایشان پیدا می شود.در خدمت مردم بودن راز محبوبیت حبیب فتحی است؛ مردی که چراغ امید را در شورای شهر اردبیل روشن نگه داشت.

  پرینت
شناسه خبر : 2889 | تاریخ انتشار : 02 اردیبهشت 1400 - 8:37 | 675 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : امیرعلی علیزاده