نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: هرگونه دریافت ویزیت در مراکز درمانی خصوصی از بیماران خارج از تعرفه تخلف است.

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، بشیر خالقی روز دوشنبه در نشستی با جمعی از اهالی خلخال افزود: رضایت بیمار شرط تعیین نرخ ویزیت نیست و پرداخت ویزیت در مراکز درمانی خصوصی خارج از تعرفه تخلف است .
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: تعرفه ویزیت پزشکان توسط وزارت بهداشت و درمان و سازمان نظام پزشکی تعیین می‌شود بنابراین الزامی است که پزشکان بر مبنای نرخ مصوب قانونی از بیماران ویزیت دریافت کنند.
وی با تاکید بر لزوم برخورد با پزشکانی که خارج از مصوبات قانونی ویزیت دریافت می‌ کنند، گفت: برخورد قانونی با پزشکانی که خارج از نرخ مصوب قانونی از بیماران ویزیت دریافت می کنند باید در دستور کار قرار بگیرد و دستگاه ‌های نظارتی می بایست با این نوع مسائل با جدیت و حساسیت برخورد کنند.
خالقی با بیان اینکه شرایط اقتصادی مردم با پرداخت ویزیت‌ های خارج از تعرفه همخوانی ندارد اظهار کرد: وضعیت اقتصادی بیماران در شرایطی نیست که اجازه دهیم برخی‌ها به بهانه های مختلف بالاتر از نرخ مصوب قانونی از مردم در بخش خصوصی بهای خدمات درمانی دریافت کنند.
او افزود: قانون حد و مرز دریافت ویزیت از بیماران را بصورت شفافی مشخص کرده و چنانچه پزشکانی برخلاف تعرفه قانونی از مردم بهای خدمات درمانی دریافت کنند ،مرتکب تخلف شده اند و باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند.
خالقی گفت: ویزیت های درمانی در مراکز دولتی تحت کنترل و نظارت مناسبی است اما نیاز است نظارت جامع بر دریافت بهای ویزیت در بخش خصوصی متمرکز شود.
انتهای پیام /

  پرینت
شناسه خبر : 322 | تاریخ انتشار : 14 آبان 1397 - 10:00 | 130 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : ایرنا