اردبیل- یادداشت- این وعده ی خداوند است که محبت افراد شایسته و با ایمان را خدا در دل های دیگران قرار می دهد. این وعده کذب بردار نیست.

( إِنَّ الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا) (مریم/۹۶)

این وعده ی خداوند است که محبت افراد شایسته و با ایمان را خدا در دل های دیگران قرار می دهد. این وعده کذب بردار نیست.

یادداشت- مجتبی لاله: انسان و همه ی حکومت‌ها، همیشه در طول قرنها و اعصار مختلف به دنبال قهرمانی بودند تا بتوانند به عنوان الگویی مناسب جهت تربیت نسلهای جدید،آنها را معرفی نمایند. حتی بعضی از دول گوناگون با ایجاد قهرمانان خیالی و ساختگی خواسته اند این خلا را به نوعی در جامعه خودشان پر نمایند.

در قرن معاصر نیز بسیاری از دولت های عربی و غربی به دنبال ایجاد قهرمانان ساختگی هستند تا با بهره‌گیری از امپراطوری رسانه ای، آنها را به جامعه ایرانی معرفی نمایند و اهداف خودشان را جهت تزلزل بنیان خانواده ها به پیش ببرند.

در چنین شرایطی بهترین قهرمان و الگویی که میتواند در زندگی همه مردمان ایرانی و حتی آزاد مردان جهان قرار گیرد هیچ کس به جز شهید سلیمانی نمیتواند باشد.

داشتن همزمان شجاعت در اقدام و عمل به همراه تدبیر ، منطق و دوری از حرکات نمایشی در اعمال و رفتار شهید سلیمانی توانسته بود از وی فرماندهی بی مثال ایجاد نماید

از دیگر ویژگی های خاص این شهید بزرگوار میتوان به داشتن روحیه‌ی دوری از تظاهر و همراهی با تمامی جوانان ایران به عنوان فرزندان خویش اشاره کرد که رهبر انقلاب در خصوص بی ریایی ایشان و دوری از حاشیه‌سازی و در چشم بودن اشاره نمودند .

در جامعه ای که اکثرا مدیران و مسئولان به دنبال حرکات نمایشی و دیده شدن هستند، چنین شخصیتی توانست با کار کردن برای خدا و آنهم در گمنامی در دلهای همه انسانها چه دیندار و غیره نفوذ کند تا جایی که به اذعان برخی از منابع خبری تشییع پیکر مطهر ایشان از مراسمات بی نظیر در طول تاریخ انقلاب اسلامی شد.

  پرینت
شناسه خبر : 2292 | تاریخ انتشار : 13 دی 1399 - 9:11 | 321 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : مجتبی لاله