به گزارش خبرنگار شیوا بیان، حجت الاسلام سید ابراهیم میرعباسزاده در خصوص پیشبرد اهداف ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل با مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل دیدار و گفتگو کرد و تفاهم نامه همکاری در راستای افزایش مشارکت این دو نهاد فرهنگی منعقد شد.

حجت الاسلام میرعباسزاده در این دیدار بر اهمیت صدا و سیما و نقش کلیدی و سازنده آن بر فرهنگ جامعه اشاره کرد و گفت: صدا و سیما به عنوان رسانه پرمخاطب می تواند در احیای امر به معروف و نهی از منکر در راستای پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی عملکرد بسیار مناسبی داشته باشد و به عنوان پدافندی موثر در مقابل تهاجمات فرهنگی شبکه های ماهواره ای عمل نماید.

وی افزود: استفاده از شیوه های نوین ارتباط جمعی، تهیه و ساخت کلیپ، تهیه فیلم کوتاه و مستند از فرهنگ موجود در سطح جامعه و بررسی ابعاد آن از جمله حمایت هایی است که صدا و سیما می تواند آن را برای تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل نوآوری و بروز بودن در تولید محتوا را از جمله مسائل کلیدی در جذب جوانان برای مقابله با ناهنجاری ها عنوان کرد و گفت: خوشبختانه جوانان از طرح های نو و خلاقانه استقبال خوبی نشان می دهند لذا باید از این ظرفیت استفاده شود و با همکاری جوانان خوش فکر و نهادهای مهمی چون صدا و سیما و همچنین سازمان های مردم نهاد در جهت ارتقای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اقدامات موثری انجام شود.

علی ملااحمدی مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز در این دیدار آمادگی صدا و سیما را بر همکاری مفید و موثر با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اعلام کرد و گفت: صدا و سیما حمایت خود را در قالب پخش محتواهای رسانه ای، کلیپ های دو دقیقه ای و تیزرهای مختلف در سبک های نوین در جهت احیای این فریضه الهی در جامعه انجام خواهد داد.

وی جامعه عاری از امر به معروف و نهی از منکر را جامعه ای بی روح تلقی کرد و گفت: وظیفه رسانه این است تا مشارکت مردم در کارهای مختلف فرهنگی را ترویج کند که در این خصوص همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر بسیار مثمرثمر خواهد بود و از ایده های مفید نیز در این خصوص استقبال می کنیم.


  • نویسنده : رشید عبدالحسینی