عضو شورای شهر اردبیل گفت» صدور پروانه برای زمین‌های قولنامه‌ای تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، ابراهیم صفری در جلسه ای که با حضور اعضای شورای شهر, شهردار و استاندار اردبیل در محل استانداری برگزار شد در خصوص مشکلات موجود در محلات سیزده گانه عنوان کرد: با توجه به اینکه اخیرا نامه ای به شورا ارجا داده شده مبنی بر عدم صدور پروانه ساخت برای زمین های قولنامه ای, این امر باعث می شود که خودمان راه خلاف و ساخت و ساز غیرمجاز را به روی مردم بگشاییم و از طرفی هم بر عدم ساخت و ساز غیرمجاز تاکید و تلاش بی نتیجه بکنیم که لازم است در این خصوص تمهیدات مقتضی برای رفع این معضل که گریبانگیر شهروندان و شهرداری شده اتخاذ شود.

وی در خصوص وضعیت نامطلوب دروازه مشگین نیز بیان کرد: ساماندهی دروازه مشگین جز با ورود شورا و شهرداری حل شدنی نیست اما رفع معضلاتی که چندین سال در این منطقه روی هم انباشته شده و روز به روز وخیم تر می شود, جز با همکاری استانداری و دستگاه های اجرای دخیل در این امر امکان پذیر نخواهد بود.

عضو شورای شهر اردبیل گفت: این منطقه یکی از چند موردی است که باید در اولویت قرار گیرد. گلایه هایی از سوی مردم و خصوصا گردشگران در این خصوص مطرح است که باید تمام تلاشمان را در جهت ساماندهی نقاط حساس و کلیدی شهر به کار گیریم تا شان, آبرو و جایگاه شهر تاریخی, مذهبی و فرهنگی اردبیل حفظ شود.

صفری در مورد ماموران اجرایی شهرداری و مشکلات پیش آمده در این خصوص نیز اذعان کرد: کارکنان و ماموران اجرایی برای انجام وظایف قانونی خود نیاز به حمایت دستگاه های اجرایی دارند؛ بارها پیش آمده که حین انجام وظیفه موارد درگیری برای این ماموران پیش آمده و کار به شکایت و دادگاه کشیده شده و در نهایت با شهادت های دروغین برخی افراد مغرض, کارکنان خدوم شهرداری محکوم به پرداخت دیه و خسارت می شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در موارد متعددی نیز پرداخت مبلغ دیه برای ماموران اجراییات مقدور نیست, شهرداری در حمایت از آنان, مبلغ را در قالب لایحه ای به شورا ارائه می دهد که نتیجتا با پرداخت آن هزینه های سنگینی به شورا و شهرداری تحمیل می شود، اگر هم هزینه پرداخت نشود دیگر هیچ ماموری رغبت به فعالیت در بخش اجراییات نخواهد داشت.

این عضو شورا گفت: اگر ماموران اجراییات با ساخت و ساز غیر مجاز مقابله نکنند نتیجتا نقاط مختلف شهر تبدیل به مناطق زاغه نشین و پر از مشکلات خواهد شد. لذا خواستاریم در این خصوص استانداری و نهادهای قضایی نیز همکاری های لازم را داشته باشند. البته شورا نیز از شهرداری درخواست برگزاری دوره های آموزشی برای ماموران اجراییات کرده است. نا گفته نماند تعدادی از این کارکنان قبلا دوره هایی را سپری کرده اند و بسیاری دیگر نیز دارای تحصیلات عالی هستند و هدفشان صرفا مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز و انجام وظیفه صادقانه است و دنبال هیچ تنشی نیستند.

  پرینت
شناسه خبر : 3750 | تاریخ انتشار : 16 آبان 1400 - 9:49 | 200 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : رشید عبدالحسینی