به گزارش شیوابیان، اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در اطلاعیه‌ای با اشاره به طوفان شدید در استان از حاشیه‌نشینان جنگل و گردشگران خواست از برافروختن آتش‌ در جنگل‌ها و مراتع استان خودداری کنند.

در این اطلاعیه از کشاورزان، دامداران، گردشگران و تمام کسانی که در محیط‌های طبیعی و باز برای فعالیت یا تفریح حاضر می‌شوند، خواسته شده از روشن کردن آتش تا اطلاع ثانوی به‌طور جدی خودداری کنند و همچنین ته سیگار یا چوب کبریت استفاده‌شده را در طبیعت و مکان‌های مستعد آتش‌سوزی رها نکنند.

در اطلاعیه اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل تأکید شده که مردم از رها کردن مواد شیشه‌ای نظیر انواع بطری شیشه‌ای و پلاستیکی در داخل جنگل‌ها و مراتع خودداری کنند چراکه این اشیا همانند عدسی ذره‌بین عمل کرده و موجب اشتعال علوفه خشک کف جنگل‌ها و مراتع شده و کانون‌های آتش ایجاد می‌کند.

اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اشاره به این‌که تمامی نیروهای منابع طبیعی در آماده‌باش کامل هستند و تا پایان وضعیت فعلی طوفان به‌صورت آماده‌باش خواهند بود، از اهالی استان خواست مشاهده هرگونه علایم آتش‌سوزی را از طریق تلفن‌های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع دهند.

 

“۱۴۰۱/۱۲/۱۵”

#استانداری_اردبیل