عضو شورای شهر اردبیل گفت: ما حق نداریم املاک و دارایی های شهرداری اردبیل را تنها به خاطر تامین منابع برای پرداخت حقوق به حراج گذاشته و یا به فروش برسانیم.

به گزارش شیوا بیان، حبیب فتحی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل عنوان کرد: باید تمامی املاکی که قرار است به فروش برسد را با قیمت کارشناسان رسمی دادگستری و در یک فرآیند قانونی به فروش برسانیم تا شرایط مطلوبی را در انتشار آگهی مزایده و فروش این املاک با اولویت فروش قانونی به پیمانکاران بدهکار فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قرار نیست به خاطر پرداخت حقوق زمین ها و املاک شهرداری را به حراج گذاشته و یا به سرعت بدون نرخ گذاری مناسب و توجه به قیمت پایه به فروش برسانیم.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: هرچند در لایحه بودجه رقم ۱۴۶ میلیارد تومان برای فروش املاک مجوز داده شده اما بهتر است این کار با بررسی همه جانبه بدون عجله و شتاب انجام شود چرا که شهرداری وظیفه تامین منابع پرداختی در قالب حقوق به پرسنل را دارد و همچون سنوات گذشته می تواند از محل درآمدها این پرداختی را انجام دهد.

فتحی گفت: قیمت گذاری انجام شده باید منصفانه باشد و به تناسب شرایط روز قیمت پایه مشخص و با فروش این املاک زمینه حل مشکلات مالی شهرداری در ابعاد مختلف فراهم آید تا شهرداری از بابت این فروش متضرر نشود.

وی بیان کرد: پیشنهاد ما برگشت لایحه به کمیسیون برای بررسی بیشتر است تا فروش و تهاتر شهرداری به شکل قانون و درست و با قیمت گذاری مناسب انجام و سپس مراحل اجرایی در اولویت قرار گیرد.

  پرینت
شناسه خبر : 3463 | تاریخ انتشار : 04 شهریور 1400 - 15:01 | 200 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :