نماینده مردم بیله‌سوار، پارس آباد و اصلاندوز از پیگیری تامین اعتبارات لازم جهت تکمیل سد خداآفرین توسط کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، عباس جهانگیرزاده در جلسه ای که با حضور رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شواری اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: اعتبارات لازم جهت اجرای ادامه پروژه پایاب سد خداآفرین از طریق کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس پیگیری و تصمیماتی جهت اجرایی کردن و تکمیل پروژه اتخاذ خواهد شد.

وی افزود: مشکل تخصیص اعتبارات جهت اجرای پروژه در اولین فرصت پیگیری می شود و تا پایان امسال بیش از ۵۰ درصد پایاب سد خداآفرین به کشاورزان واگذار و آماده کشت خواهد شد.

نماینده مردم بیله سوار، پارس آباد و اصلاندوز در خصوص اجرای شهرک گلخانه ای ۱ هزار و ۶۰۰ هکتاری نیز بیان کرد: حدود ۵۰۰ هکتار از این شهرک واگذار شده است و در مورد مابقی آن نیز بقیه نیز تصمیماتی اتخاذ شد تا ۱ هزار و ۱۰۰ هکتار این شهرک برای اهالی منطقه واگذار و اشتغال زایی بومی فراهم شود.

جهانگیرزاده با اشاره به اینکه حدود ۳ میلیون تن محصول کشاورزی و باغی در شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار و اصلاندوز تولید می شود اذعان کرد: با تکمیل پایاب سد خداآفرین و اجرای کشت گلخانه ای در شهرستان‌های شمال استان اردبیل، این ظرفیت تولید به ۹ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

وی در خصوص مصوبات و گفتگوهای اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس و مسئولان کشوری و استانی طی سفر رئیس کمیسیون کشاورزی به استان اردبیل و منطقه مغان بیان کرد: مباحثی نظیر راه‌های روستایی و مواصلاتی شمال استان، ارایه تسهیلات حمایتی به کشاورزان منطقه در راستای کشت محصولات گلخانه ای از جمله مصوبات این سفر و جلسات برگزار شده بود.

نماینده مردم بیله سوار،پارس آباد و اصلاندوز ادامه داد: لایروبی کانال‌ها و ساماندهی نظام بهره‌برداری عشایر و کشاورزان، ارتقای کیفیت آب مرزی، دریافت آب بهای کشاورزان بصورت حجمی، حمایت از کشت و صنعت های پارس و مغان در راستای توسعه و ایجاد اشتغالزایی دایمی، بحث افزایش قیمت تضمینی گندم و بررسی  ظرفیت‌های شهرستانهای بیله سوار و پارس آباد در راستای ایجاد سایت ملی تولید بذر کشور نیز در طی این سفر مورد بررسی قرار گرفت و در مجلس شورای اسلامی نیز برای حل و فصل این مطالبات پیگیری های لازم توسط کمیسیون کشاورزی انجام خواهد شد.

خبرنگار: وحید نورافکن

  پرینت
شناسه خبر : 1668 | تاریخ انتشار : 16 آبان 1399 - 15:40 | 324 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :