گروه استان‌ها - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مشگین‌شهرگفت: با ایجاد ۲۰ کارگاه مولد و درآمدزا در زندان مشگین‌شهر، زمینه اشتغال برای محکومین و توانمندسازی آنان فراهم می‌باشد.

به گزارش شیوابیان:زندانیانی که روزی برای کسب درآمد چشم به‌راه خانواده خود بودند، اینک در سایه سیاست‌های جدید سازمان زندان‌ها مبنی بر اشتغال ۸۰ درصدی محکومین،  توانمند شده و نیاز به حمایت‌های مالی خانواده و آشنایان ندارند و باری از دوش نزدیکان خود نیز برداشته‌اند.

زندانیان با مشغول شدن در کارگاه‌های اشتغال در طول دوران حبس، نه تنها محتاج خانواده نیستند بلکه کمک حال آنان در تامین مایحتاج زندگی برای عزیزان خود هستند. 

علی رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اردبیل با اشاره به اینکه اشتغال هدفمند در فرآیند اصلاح و تربیت زندانیان نقش مهمی دارد، اظهار داشت: خوشبختانه در بازدیدی که از زندان مشگین‌شهر به عمل آمد شاهد تحقق اقدامات موثر در خصوص اشتغال زندانیان بودیم.

وی با بیان اینکه مطابق بخشنامه سازمانی زندان در سالجاری باید زمینه اشتغال حدود ۸۰ درصد از محکومین زندانی فراهم شود، اذعان کرد: در این خصوص هماهنگی های لازم با زندان مشگین‌شهر انجام شد و با ایجاد ۲۰ کارگاه مولد و درآمدزا زمینه اشتغال زندانیان فراهم گردید.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مشگین‌شهر ادامه داد: محکومینی که از آنان تامین اخذ شده در بیرون از زندان به کسب‌و‌کار مشغول هستند اما محکومینی توانایی ارائه تامین نداشته‌اند در داخل زندان به مشاغلی از قبیل خیاطی، نانوایی، قالیبافی و نظایر آن مشغول می‌باشند.

رضایی هدف از ایجاد اشتغال برای زندانیان را عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تبدیل زندان‌ها به آموزشگاه خوبی‌ها اعلام کرد و گفت: بازپروری و حرفه‌آموزی زندانیان و تامین بخشی از هزینه‌های خود زندانیان و خانواده آنان از عمده دلایل ایجاد محیط اشتغال برای زندانیان است.

 

  پرینت
شناسه خبر : 4314 | تاریخ انتشار : 12 آذر 1400 - 22:31 | 46 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : تسنیم