شهردار اردبیل گفت: احداث 7 پل عابر پیاده در شهر اردبیل در اولویت شهرداری است که تا پایان سال آینده همه آنها عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز ، حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر از این تعداد 3 پل عملیاتی و اجرایی شده که ما با خرید تجهیزات موردنیاز نسبت به نصب پله ‌برقی در این پل‌ها اقدام کردیم و امیدواریم هر چه سریعتر با توجه به شرایط گارانتی آنها شاهد تجهیز این پل‌ها به سیستم برق‌رسانی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ترافیکی و تردد مردم ما پل عابر پیاده دانشگاه را به پله برقی تجهیز کردیم و تلاش می‌کنیم تا در میدان فرهنگ و میدان ولایت روبروی شهرک مخابرات نیز دو پل عابر پیاده را به شکل پله‌ برقی تجهیز و راه‌اندازی کنیم.
شهردار اردبیل بیان کرد: با توجه به شرایط گارانتی خرید پله برقی‌ها ما باید هر چه سریعتر با مجوز شورای شهر نسبت به تجهیز این پل‌ها اقدام کنیم که در این زمینه با کار کارشناسی و بررسی‌های میدانی شرایط برای نصب پل‌های عابر پیاده به شکل پله برقی فراهم است.
لطف‌اللهیان گفت: ما دلایل کارشناسی را در تجهیز این پل‌ها به پله برقی به شورای شهر ارائه دادیم و امیدواریم هر چه سریعتر زمینه نصب پله برقی در دو مورد دیگر از پل‌های عابر پیاده در اردبیل فراهم آید تا ما بتوانیم چهار پله برقی دیگر را نیز سال آینده به این سیستم مجهز کنیم.
وی در مورد انتقال تجهیزات پله برقی نزدیک پل داروپخش در خیابان شهید جزایری به محل جدید در میدان فرهنگ افزود: با توجه به احداث پل داروپخش در این منطقه و وجود محل تردد هموطنان در کناره این پل به نظر می‌رسد چندان نیازی به پل عابر پیاده در این منطقه نباشد و ما اولویت اجرای پل عابر پیاده را در میدان فرهنگ شهرک کارشناسان تشخیص دادیم که در شرایط کنونی با حجم تردد و عبور و مرور همشهریان ساکن در این منطقه روبرو هستیم.
شهردار اردبیل ادامه داد: در میدان ولایت نیز روبروی شهرک مخابرات با توجه به تردد صبحگاهی، ظهرگاهی و عصرگاهی دانش‌آموزان در این مسیر و همشهریان ساکن در این شهرک ضروری است تا در این منطقه پل عابر پیاده به شکل مکانیزه احداث شود.

دستگاه‌های شهربازی تا 5 سال آینده از رده خارج خواهند شد
لطف‌اللهیان در ادامه به مصوبه شورای شهر در مورد عقد قرارداد دو تا پنج ساله با صاحبان دستگاه‌های شهربازی در شورابیل بیان کرد: از 27 مورد از این دستگاه‌ها که در جلسه قبلی شورا به تصویب رسید مدت فعالیت دو سال تعریف شده و در جلسه امروز نیز 6 مورد از دستگاه‌ها در مدت پنج سال فعالیت از رده خارج خواهند شد.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های شهربازی در شورابیل همان دستگاه‌های قدیمی هستند که قصد داریم نسبت به نوسازی آنها اقدام کنیم، تصریح کرد: ما در فعالیت دستگاه‌های شهربازی در شورابیل به روش مشارکت دست پیدا کردیم که از محل درآمد این دستگاه‌ها شهرداری نیز بهره و نصیب خود را خواهد برد.
شهردار اردبیل گفت: بعد از پنج سال تمامی این دستگاه‌ها از رده خارج خواهد شد و پیمانکار این پروژه باید تمامی این دستگاه‌ها را جمع‌آوری و از شورابیل خارج کند تا دستگاه‌های جدید جایگزین آنها شوند.
لطف‌اللهیان افزود: ما به روش کارکردی و کاملا مشارکتی در این زمینه با پیمانکار توافق کردیم و اگر قرارداد ما کمتر از پنج سال باشد تمامی عدد و رقم محاسبه شده ما به هم خواهد خورد.
وی اظهار کرد: در شرایط کنونی در شورابیل سعی داریم تا براساس قرارداد مشارکتی و تعیین سهم شهرداری از این دستگاه‌ها بهره‌برداری کنیم که البته پیمانکار باید استانداردها را در فعالیت شهربازی رعایت کند.

  پرینت
شناسه خبر : 431 | تاریخ انتشار : 19 آبان 1397 - 10:53 | 174 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :