آئین اختتامیه کنگره بین‌المللی شعر ترکی "اوره‌ک‌لر سرداری" با تجلیل از نفرات برتر در اردبیل برگزار شد.

به گزارش شیوابیان،دبیر اولین کنگره بین المللی شعر اوره ک لر سرداری روز سه شنبه در این آیین اختتامیه که در سالن ولایت سپاه اردبیل برگزار شد، گفت: در مجموع ۲۰۸ اثر توسط شاعران داخلی و خارجی به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است.

وفا منافی با بیان اینکه ۱۰۲ شاعر در این کنگره بین المللی شعر شرکت کرده اند، افزود: علاوه بر شهرهای مختلف کشور از کشورهایی همچون روسیه، آلمان، قزاقستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان نیز آثاری به دبیرخانه فرستاده شده است.

وی با بیان اینکه شعرهای ارسالی به دبیرخانه این کنگره در سطح بسیار بالایی بودند، اظهار کرد: شاعران با نکته سنجی و تیزبینی خاص تلاش کرده بودند تا مفاهیم ارزشی در ابعاد مختلف زوایای زندگی سردار شهید قاسم سلیمانی را به صورت شعر بیان کنند.

او بیان کرد: وجهه‌ مردمی، الگوبخشی جبهه‌ مقاومت در جهان، شخصیت معنوی و عاطفی، حضور میدانی در مبارزه با استکبار، تدبیر و فرماندهی مدبرانه، روحیه‌ ایثار و شجاعت، انتقام سخت، تداوم راه شهید و مکتب سلیمانی از محورهای این کنگره بود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره قابلیت تبدیل شدن به یک رویداد فاخر را دارد، اضافه کرد: ترویج و توسعه سیره و سلوک سردار دلها و جبهه مقاومت از جمله اهداف برگزاری کنگره بین المللی شعر اوره ک لر سرداری است.

دبیر اولین کنگره بین المللی شعر اوره ک لر سرداری ادامه داد: آثار برگزیده این کنگره با نام صاحب اثر و ویرایش دبیرخانه در قالب کتاب منتشر خواهد شد.

تجلیل از نفرات برگزیده، رونمایی کتاب، رونمایی و پخش موشن‌گرافی‌های تولید شده، اجرای سرود، شعرخوانی نفرات منتخب از استان های شمال‌غرب کشور و جمهوری آذربایجان و همچنین نقاشی چهره سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی از دیگر قسمت های این آیین بود.

کنگره بین‌المللی شعر ترکی اوره‌ک‌لر سرداری به همت حوزه هنری استان اردبیل و با مشارکت و همکاری سپاه حضرت عباس(ع) استان، مرکز فرهنگی قفقاز، صدا و سیمای مرکز اردبیل، اداره کل اوقاف و امور خیریه ، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت فاطمه(س)، مرکز پژوهش‌های فرهنگی آذربایجان، بسیج هنرمندان استان و سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل برگزار شد.

به گزارش ایرنا، بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان جبهه مقاومت و تعدادی از رزمندگان پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.  

براساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رییس جمهور و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

  پرینت
شناسه خبر : 5295 | تاریخ انتشار : 14 دی 1400 - 23:26 | 221 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :