معاون مسکن شهری اداره کل بنیاد مسکن استان اردبیل از آغاز عملیات اجرایی یک هزار و 270 واحد مسکونی در قالب طرح های اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن در سطح استان خبر داد.

به گزارش شیوابیان،حامد کیخسروی با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر برعهده بنیاد مسکن است، افزود: بر این اساس در سطح استان غیر از شهر اردبیل در مابقی شهرها بنیاد مسکن عهده دار اجرای این پروژه‌ها است.

وی افزود: کل ثبت نامی‌های شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر در استان ۲۶ هزار و ۳۱۵ نفر است که از این تعداد، ۲۶ هزار نفر حائز شرایط شده‌اند؛ ۲ هزار و ۳۴۹ متقاضی نیز مراحل تشکیل پرونده، افتتاح حساب بانکی و واریز ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه را تا امروز انجام داده‌اند.

معاون مسکن شهری اداره کل بنیاد مسکن استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر مراحل ساخت ۱۲۰ واحد در پارس آباد، ۱۶۰ واحد در مشگین شهر، ۴۰ واحد در خلخال، ۶۰ واحد در نیر و ۸۹۰ واحد در شهر اردبیل(بصورت مشارکتی با راه و شهرسازی) در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شده و در دست احداث است.

کیخسروی اذعان کرد: برای فاز دوم این طرح نیز ۲۴۰ واحد در پارس آباد، ۴۵۰ واحد در خلخال، ۳۰ واحد در سرعین و ۸۰ واحد در نمین در حال آماده سازی زمین و طی مراحل اخذ پروانه می باشد که پس از تکمیل مراحل، عملیات اجرایی این پروژه ها نیز آغاز خواهد شد.

خبرنگار و عکاس: رشید عبدالحسینی

  پرینت
شناسه خبر : 8615 | تاریخ انتشار : 01 خرداد 1401 - 20:49 | 32 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :