استاندار اردبیل از انجام واکسیناسیون تمامی افراد بالای ۵۵ سال بدون نیاز به ثبت در سامانه از امروز در مراکز بهداشتی استان خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، اکبر بهنام در جلسه قرارگاه شهید سلیمانی در سپاه حضرت عباس (ع) استان عنوان کرد: ۴۰مرکز بهداشتی در سطح شهر اردبیل و در کل استان بیش از ۲۵۰ مرکز بهداشت با کادرهای مجرب جهت تزریق واکسن کرونا راه اندازی شده و آمادگی کامل برای واکسینه کردن افراد بالای ۵۵ سال را دارند.

استاندار اردبیل تاثیر واکسن های استاندارد کرونا را در افراد بالای ۶۰ سال بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: ۱۲۵ هزار نفر از جمعیت استان واکسینه شده اند که ۳۵ هزار نفر از این جمعیت هر دو دز را دریافت کرده اند و برای ۹۰ هزار نفر دز نوبت اول تزریق شده است که در بین بستری ها کمتر کسی مشاهده می شود که واکسینه شده باشد.

این مسول بیان کرد: امار افراد بالای سن ۵۵ سال بیش از ۲۰۰هزار نفر اعلام شده و در این رده سنی باید بیشتر توجه شود تا همه افراد بالای سن ۵۵ در این دوره واکسینه شوند.

بهنام جو از مردم استان خواست نسبت به تزریق واکسن کوید ۱۹ در مراکز بهداشتی حضور یابند و بصورت رایگان که این واکسن ها استاندارد بهداشت جهانی دارند اقدام کنند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: واکسن های موجود هیچگونه عوارض جانبی نداشته و در راستای تسریع روند و افزایش جمعیت واکسینه شده همکاری مردم بسیار با اهمیت است و باید در این مورد مردم همکاری لازم را داشته باشند تا این ویروس ناخوانده ریشه کن شود.

او گفت: در برخی از شهرستان ها از جمله شهرستان نیر و پارس آباد مغان استقبال خوبی از اکیپ هایی که جهت تزریق واکسن کرونا مستقر هستند شده و امیدواریم در دیگر شهرستان ها هم مردم با احساس مسوولیت بیشتر نسبت به واکسینه شدن همکاری های لازم را با کادرهای مستقر داشته باشند.

استاندار اردبیل گفت: روز به روز به روز وضعیت بستری های کرونایی در استان رو به افزایش است و تزدیک ۴۰۰ نفر در بینارستان ها بستری شده اند.

وی بیان کرد: هفته گذشته تنها شهرستان اردببل وضعیت قرمز داشته اما در هفته جاری شهرستان های خلخال، مشکین شهر و  گرمی نیز وضعیت قرمز دارند وظرفیت تخت های بیمارستانی پر شده اند.

وی با بیان اینکه ۱۰ برابر بستری ها در خانه هایشان قرنطینه هستند افزود: این آمار بسیار تکان دهنده و خطرناک است و نسبت به پیک های گذشته باید حساسیت بیشتر به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه داشت.

استاندار اردبیل ادامه داد: بیشتر بستری ها به لحاظ عدم توجه به پروتکل های بهداشتی مبتلا شده اند و ورود مسافران تابستانی به استان علیرغم وجود محدودیت ها نیز در این ایام وضعیت را تشدید کرده است.

  پرینت
شناسه خبر : 3266 | تاریخ انتشار : 04 مرداد 1400 - 10:43 | 28 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :