کاشت محصول گوجه فرنگی در شرکت کشت و صنعت مغان در استان اردبیل آغاز شد

به گزارش شیوا بیان، مدیرعامل شرکت در خصوص کاشت گوجه فرنگی اظهار داشت: به منظور مکانیزه نمودن فعالیت های زراعی شرکت و استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا در عرصه کاشت محصولات زراعی و جالیزی، امسال در شرکت به کشت محصول گوجه فرنگی در سطح بیش از ۶۰ هکتار از زمین های خود و با استفاده از دستگاه نشاءکار پیشرفته مجهز به سیستم نوار تیپ اقدام نموده ایم.

محسن زاده در ادامه گفت: با توجه به وجود گلخانه ۴ هکتاری با ۴ سالن مجهز در شرکت توانستیم ۴ میلیون نشاء گوجه فرنگی برای ۱۰۰ هکتار جهت کشت در مزارع را تولید نماییم. در واقع صِفر تا صد کارها از نشاء گوجه فرنگی، کاشت گوجه تا استخراج رب گوجه فرنگی در کارخانه شرکت را به سرانجام خواهیم رساند.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با اشاره به وجود کارخانه رب گوجه فرنگی در داخل شرکت و ضرورت تأمین خوراک این کارخانه افزود: دستگاه نشاءکار پیشرفته فوق، عملیات کاشت و نصب نوار های آبیاری تیپ را همزمان انجام میدهد که علاوه بر کاشت دقیق و منظم نشاءها و افزایش راندمان تولید و صرفه جویی در مصرف آب، در ترویج کشاورزی پیشرفته و نوین و آشنایی کشاورزان منطقه با تکنولوژی های روز دنیا نیز نقش مهمی ایفا می نماید.

لازم به ذکر است با کاشت محصول گوجه فرنگی علاوه بر اصلاح الگوی تناوب، ایجاد اشتغال در منطقه و افزایش درآمد برای شرکت نیز میسر خواهد گردید.

  پرینت
شناسه خبر : 2990 | تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1400 - 12:34 | 366 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :