استاندار اردبیل گفت: راه‌اندازی اتاق مانیتورینگ و تهیه دوربین‌های پلاک‌خوان برای پلیس راهنمایی و رانندگی ضرورت دارد و باید تا عید نوروز این اتاق در اردبیل راه‌اندازی شود.

به گزارش شیوابیان،سیدحامد عاملی صبح امروز در سومین جلسه شورای راهبری تصادفات استان اردبیل اظهار کرد: با نصب دوربین‌های پلاک‌خوان و راه‌اندازی اتاق مانیتورینگ، امنیت و نظارت بر ترافیک شهری و جاده‌ها و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان بیش از پیش  افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه تجهیز جاده‌ها و مراکز شهری به سیستم هوشمند، عامل بازدارندگی تخلفات است، افزود: با راه‌اندازی اتاق مانیتورینگ و مجهز شدن معابر به سیستم‌های هوشمند و چهاربانده شدن راه‌های ارتباطی، کاهش آمار تصادفات رانندگی در استان قابل لمس خواهد بود.

استاندار اردبیل اصریح کرد: بحث جابجایی صنوف مزاحم در سطح شهر سال‌هاست مطرح  می‌شود و باید بررسی تمام جوانب نسبت به مکان‌نمایی مناسب در انتقال بازار آهن‌فروشان، مطب پزشکان از مرکز شهر و برخی مدارس تصمیمات مناسبی اتخاذ شود.

نقاط حادثه‌خیز جاده‌های شمال استان حذف می‌شود

وی با تاکید بر اینکه پلیس راهور با ارایه لیست نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها در حذف آنها با اداره کل حمل‌ونقل جاده‌ای هماهنگی های لازم را داشته باشد، بیان داشت: با تامین اعتبار مناسب به ترتیب اولویت این نقاط اصلاح می‌شود که نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های شمال استان به طول ۶۰ کیلومتر در حال تعریض است و ۱۷کیلومتر آن تا پایان سال افتتاح می‌شود.

عاملی از اقدام عملیاتی بزرگراه شمال تا جنوب استان خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱ درصد کل جاده‌های استان بزرگراه است و ۵۳ درصد تصادفات در راه‌های اصلی رخ داده که تعریض جاده‌های اصلی در برنامه قرار دارد.

وی تشریح کرد: طبق گزارش پلیس راهور میزان فوتی در سال گذشته ۱۶۹ نفر بوده که با ۸ نفر کاهش به ۱۶۱ نفر رسیده است و باید با اصلاح وضعیت این آمار به حداقل ممکن برسد.

جلسات شورای راهبری تصادفات به صورت ماهانه برگزار شود

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از زحمات نیروی انتظامی در حفظ حریم مردم و صیانت از حقوق شهروندی تاکید کرد: اولین درخواست ما از فرمانداران این است جلسه شورای راهبری تصادفات را ماهانه برگزار کنند چرا که موضوع تامین جان انسان‌ها و حقوق اساسی مردم بسیار مهم است که حتی اگر جان یک نفر را بتوانیم نجات دهیم، به بشریت خدمت کرده‌ایم.

وی با انتقاد از صدور مجوز ساخت‌وسازهای فاقد پارکینگ خودرو، گفت: بحث پارکینگ یک مساله اساسی و فنی است و عدم رعایت حقوق شهروندی در ساختمان‌های فاقد پارکینگ موجب رنجش مردم می‌شود که باید دستگاه‌های ذی‌ربط در این خصوص نهایت دقت را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این جلسه فرمانده انتظامی استان اردبیل، فرماندهان راهور و پلیس راه استان عملکرد و پیشنهادهای خود را ارایه کردند.

  پرینت
شناسه خبر : 5061 | تاریخ انتشار : 09 دی 1400 - 8:27 | 258 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :