شیوا بیان- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از تحت پوشش قرار گرفتن 230 واحد تولیدی به سیستم تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی استان خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، محمد اهلی در حاشیه بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل اظهار کرد: در کنار اقدامات زیرساختی مانند ایجاد و توسعه شبکه فاضلاب، اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از محیط زیست توسط سرمایه گذاران امری لازم و اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: مدیریت یکپارچه، تقویت زیرساخت ها و مدیریت بهینه زیست محیطی، با تجمیع واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی امکان پذیر خواهد بود که تحقق این امر، سبب کاهش هزینه ها و توسعه صنعتی کشور خواهد شد.

اهلی با بیان اینکه برای بهبود کیفیت پساب خروجی تصفیه‌خانه ها، برخی از واحدهای تولیدی نیازمند طراحی پیش تصفیه در واحدهای تولیدی خود هستند، خاطر نشان کرد: با اقدامات انجام شده، بیش از 90 درصد از واحدهای صنعتی استان قابلیت اتصال به شبکه فاضلاب را دارند که در این بین، پساب خروجی بیش از 230 واحد تولیدی به سیستم تصفیه خانه فاضلاب شهرک های صنعتی متصل شده است.

وی افزود: در طول یکسال گذشته تلاش شد تا ضمن اتصال واحدهای‌صنعتی به سیستم تصفیه‌خانه و همچنین افزایش سطح کمی و کیفی مراحل پیش‌تصفیه واحدهای‌تولیدی، کیفیت تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی استان نیز ارتقاء یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ساخت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب را از موارد مهم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان عنوان کرد و گفت: وجود تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در شهرک‌های صنعتی، باعث کاهش آلودگی های زیست محیطی خواهد شد و در این راستا، ایجاد و توسعه تصفیه های خانه های جدید در برنامه های اصلی این شرکت قرار دارد.

  پرینت
شناسه خبر : 1377 | تاریخ انتشار : 06 آبان 1399 - 16:31 | 43 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :