نماینده مردم شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اجازه نخواهیم داد تا بزرگترین سرمایه مردم شمال استان اردبیل در عرصه کشاورزی و دامپروری با واگذاری به افراد غیرموجه در حوزه سرمایه‌گذاری به تاراج برود.

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، «شکور پورحسین» در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ما بر عملکرد سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری کشت و صنعت مغان ایرادات اساسی وارد کرده‌ایم و بر این باوریم که خریدار این مجموعه اهلیت لازم را برای مدیریت کشت و صنعت ندارد.

وی با بیان این‌که این واگذاری متوقف شده تا زمینه بررسی دقیق خریداران جدید مورد کنکاش دقیق قرار گیرد، خاطرنشان کرد: آنچه که برای ما در این واگذاری اصل اساسی است واگذاری این بنگاه اقتصادی به قیمت واقعی و به افراد موجه توانمندی است که موجی از امیدواری را در توسعه شمال استان اردبیل رقم بزند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما از طرف مردم بارها از تریبون مجلس نسبت به غیرقانونی بودن این واگذاری و اعتراض‌های مردمی نطق‌هایی را داشته‌ایم و خطاب به مسئولان اعلام کردیم که نباید با ابزارهای غیرقانونی و توجیه‌های غلط بیت‌المال را به تاراج برده و مردم را به بدبینی و بی‌اعتمادی سوق دهند.

پورحسین افزود: ما اجازه نخواهیم داد تا این سرمایه عظیم که در حقیقت بیت‌المال محسوب می‌شود به ثمن ناچیز به افراد غیرموجه واگذار شود، چون اگر این کار انجام شود حق‌الناس ضایع شده و نارضایتی‌های مردم افزون‌تر خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضرورت واگذاری شرکت‌ها و حتی پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی را به بخش خصوصی و به معنای واقعی یادآور شد و گفت: کشت و صنعت مغان به‌عنوان یک بنگاه هویتی دارای جایگاه ارزشمند تاریخی در میان اهالی مغان برخوردار است و دولت‌ها هر چند در سال‌های گذشته سعی در واگذاری آن داشتند اما به‌علت بالا بودن قیمت فروش آن استقبال چندانی از خرید آن انجام نشده بود.
انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 505 | تاریخ انتشار : 24 آبان 1397 - 20:22 | 159 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :