استاندار اردبیل گفت: اداره ‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان با اجرای طرح‌ های گردشگری روستایی و حمایت از سرمایه‌ گذاران زمینه مهاجرت معکوس در روستاهای استان را فراهم کرده است.

به‌گزارش شیوابیان، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، اکبر بهنام‌جو در بازدید از طرح‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری شهرستان نمین اظهار کرد: اجرای طرح‌های گردشگری در مناطق روستایی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در جذب گردشگر بوده و مورد حمایت است.
استاندار اردبیل در بازدید از مجتمع گردشگری همرنگ روستای نوشنق که در زمینی به مساحت سه هکتار ایجاد شده و آماده افتتاح است، گفت: زحمات مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در این طرح شایسته قدردانی بوده و انتظار می‌رود شاهد تداوم این اقدامات باشیم.
او ایجاد چنین پروژه‌ای را در روستای نوشنق نمین موثر خواند و گفت: ایجاد چنین مجموعه‌هایی در روستاها باعث مهاجرت معکوس و رونق در مناطق روستایی خواهد بود.
بهنام‌جو با اشاره به بهره‌برداری از ۱۲واحد اقامتی گردشگری و بوم‌گردی در روستای نوشنق نمین در این بازدید عنوان کرد: این طرح با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.
استاندار اردبیل در بازدید از پروژه در حال ساخت هتل چهار ستاره نمین نیز بیان کرد: سرعت پیشرفت و اجرا و نیز حمایت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از این طرح مناسب و مطلوب بوده است.
نادر فلاحی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز در این بازدید اظهار کرد: پروژه هتل چهارستاره نمین با حمایت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان توسط بخش خصوصی در حال اجراست و هم‌اکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در کم‌تر از یک سال محقق شده است و در سال‌جاری آماده بهره‌برداری خواهد بود.
او بهره‌برداری از طرح‌های سرمایه‌گذاری در دست اجرا در شهرستان نمین را زمینه‌ساز رونق صنعت گردشگری در این منطقه دانست و گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای گردشگری شهرستان نمین در تلاش برای جذب هر چه بیشتر گردشگران به آن هستیم.
سرمایه‌گذار پروژه هتل چهارستاره نمین نیز در حضور استاندار مراتب قدردانی و تشکر خود را از مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌خاطر حمایت و پیگیری‌ها برای رفع موانع به عمل آورد.

  پرینت
شناسه خبر : 3065 | تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1400 - 13:34 | 210 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :