به گزارش شیوابیان،محمد اهلی در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور حمایت و ایجاد هماهنگی بین تولید کنندگان و دستگاه های اجرایی، تاکنون توسعه سه خوشه صنعتی فرش، پلاستیک و لبنیات در سطح استان اردبیل در حال اجرا بوده و فرآیند توسعه سه خوشه صنعتی جدید شامل؛ صنایع چوب و مبلمان، پوشاک و شیرآلات ساختمانی به زودی آغاز به کار خواهد نمود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه هدف از انجام خوشه های کسب و کار، تقویت ارتباط، شبکه سازی و همکاری اعضای خوشه با یکدیگر است، تصریح کرد: اجرای این خوشه های صنعتی، باعث بهره مندی هرچه بیشتر صنایع از خدمات یکدیگر شده و حمایت از شکل گیری و توسعه ارائه دهندگان خدمات این کسب و کارها را تسهیل خواهد نمود.

وی انتخاب این سه خوشه جدید را بر اساس مطالعات و نیازسنجی های انجام شده برشمرد و افزود: از دو سال گذشته مطالعات امکان سنجی ۱۲ خوشه صنعتی جدید در استان اردبیل آغاز شد که با توجه به گسترش فعالیت و نیازسنجی های انجام شده، سه خوشه صنعتی صنایع چوب و مبلمان، پوشاک و شیرآلات ساختمانی مورد تایید و تصویب نهایی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: در کنار حمایت از ایجاد و اجرای خوشه های صنعتی تلاش خواهد شد تا مقوله مهم حمایت از صنعت را در دستور کار خود قرار دهیم تا بتوانیم در جهت افزایش تولید و راندمان واحدهای تولیدی حرکت کنیم.

وی نمونه این حمایت ها را برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری تورهای صنعتی داخلی و خارجی و همچنین حمایت از حضور واحدهای تولیدی در نمایشگاه های داخلی و خارجی برشمرد و ابراز امیدواری نمود تا این حمایتها منجر به افزایش تولید و توسعه صنعت استان شود.