اردبیل- سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از بهره مندی 80 هزار و 472 نفر از جمعیت استان اردبیل در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی طی 23 روز گذشته خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، عزت اله ضربی از ارائه خدمات به بیش از ۸۰ هزار نفر در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و عنوان کرد: این تعداد افراد از اول تا ۲۳ آذرماه از خدمات این طرح بهره مند شده اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه در این مدت هزار و ۱۱۰ نفر/ روز از اعضای جمعیت هلال احمر استان اردبیل با نیروهای بسیج همکاری و مشارکت داشته اند، تصریح کرد: طرح حاج قاسم سلیمانی در ۳۶۱ روستا و شهر اجرا شده و به ۵۶۵ محله و ۲۲ هزار و ۹۹ خانه نیز سرکشی شده است.

ضربی با بیان اینکه اعضاء جمعیت هلال احمر استان اردبیل در این طرح ۲ هزار و ۷۳۸ نفر مشکوک را به مراکز بهداشتی ارجاع داده اند، اظهار کرد: ۳ هزار و ۶۵۷ نفر دارای بیماری زمینه ای بوده و ۳۹ نفر هم به نقاهتگاه ارجاع داده شده اند.

این مسئول ادامه داد: تاکنون در این طرح به ۴۷ هزار و ۶۱۳ نفر توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل آموزش داده شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به شناسایی خانواده های نیازمند توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در این طرح تصریح کرد: ۲ هزار و ۱۴۷ بسته در بین خانواده های نیازمند شناسایی شده، توزیع شده است.

ضربی با بیان اینکه در طرح سردار شهید سلیمانی بیماریابی از درب منازل انجام می شود، ادامه داد: بعد از غربالگری افراد در جلوی منازل شان‌ در صورت نیاز، آن ها به مراکز بهداشتی ارجاع داده می شود.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان اردبیل تمام توان خود را برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به کار گرفته است، اظهار کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری طرح شهید سردار سلیمانی به صورت کشوری اجرا می شود و در استان اردبیل هم جمعیت هلال احمر استان در خدمت هموطنان است.

خبرنگار: احد بهکش

  پرینت
شناسه خبر : 1973 | تاریخ انتشار : 24 آذر 1399 - 15:12 | 143 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :