به گزارش شیوابیان:عبدالله بحرالعلومی از برگزاری هفتمین همایش بین‌المللی گفت‌و‌گو و مناظرات رضوی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی در اردبیل خبر داد و گفت: موضوع گفت‌و‌گو و تاثیر آن در مراودات اجتماعی و حتی بین‌المللی بسیار حائز اهمیت است و برگزاری این جشنوراه قطعا گام‌های متعالی را در ترویج فرهنگ رضوی در عرصه ملی و بین‌المللی به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: این جشنواره در قالب جشنواره‌های جامع بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار می‌شود که امسال برگزاری نوزدهمین دوره آن به میزبانی استان اردبیل را شاهد هستیم. برای برگزاری هفتمین دوره از همایش بین‌المللی گفت‌و‌گو و مناظرات رضوی در قالب این جشنواره تدابیر لازم در استان اندیشیده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: در طول شش دوره‌ای که تاکنون برگزار شده موفق به چاپ  ۸ کتاب از مجموع مقالات ارسالی به این جشنواره شده‌ایم و همچنین تولید بیش از ۸۰۰ مقاله علمی نیز از آثار برگزاری چنین جشنواره هایی می‌باشد. به برکت برگزاری این جشنواره با بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ محقق داخلی و خارجی ارتباط گرفتیم که قطعا تفکرات و اندیشه‌های این محققین در برنامه‌های دیگر نیز تاثیرگذار خواهد بود.

بحرالعلومی گفت: در دوره ششم این همایش ۱۹۸ مقاله به دبیرخانه ارسال شده بود که ۱۵ مقاله به عنوان  برگزیده معرفی شد و از صاحبان این آثار تجلیل شد. امیدواریم استقبال محققان از این جشنواره با آثار و مقالات خود از دوره های قبل نیز پرشورتر باشد.

وی ضمن قدردانی از ابتکار عمل آیت الله سید حسن عاملی نمایندگی ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، در زمینه‌سازی برگزاری این همایش، اظهار داشت: از تمامی محققان دعوت می‌شود که آثار خود را تا ۳۰ دیماه سالجاری ارسال کنند. در تاریخ ۲۰ بهمن ماه سالجاری نیز آثار برگزیده اعلام خواهد شد و برگزاری همایش نیز نهم و دهم اسفندماه که مصادف است با ایام بعثت پیامبر اکرم(ص) انجام خواهد شد.


  • منبع خبر : تسنیم