مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: واحدهای دانش بنیان به عنوان یک ابزار مهم برای ورود به بازارهای نوین کسب و کار محسوب می شوند که باید تلاش شود زمینه حضور این نوع واحدها در عرصه های مختلف تولید و اشتغال، تسهیل و ممکن شود.

به گزارش شیوابیان،محمد اهلی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان علاوه بر تامین نیازهای داخلی و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا، می توانند نقش بسزایی بر افزایش تولید، صادرات و ارزآوری کشور داشته باشند.
اهلی ادامه داد: خوشبختانه شرکت های دانش بنیان خوبی در شهرک های صنعتی استان اردبیل وجود دارند که محصولات تولیدی آنان، تامین کننده نیازهای داخلی است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل تصریح کرد: تولیداتی همچون تامین نیازهای صنعت نفت و گاز کشور، انواع ماشین آلات، قطعات الکترونیکی، صنایع آسانسور و … نشان از توان بالای تولیدی این واحدهای دانش بنیان دارد.
وی ادامه داد: شرکت شهرک های صنعتی به عنوان یک سازمان توسعه ای و بر اساس وظایف خود، حمایت های متنوع و گوناگونی از صنایع کوچک دارد که حمایت از شرکت های دانش بنیان از جمله این حمایت هاست.
اهلی از جمله حمایت های انجام شده از واحدهای دانش بنیان را واگذاری زمین با شرایط ویژه برشمرد و افزود: معافیت از پرداخت مالیات، عوارض، حقوق گمرکی، سود بازرگانی و عوارض صادراتی و بهره گیری از تسهیلات کم بهره از دیگر مواردی است این نوع شرکت ها از آن بهره مند می شوند.
وی تعداد واحدهای دانش بنیان مستقر در شهرک های صنعتی استان را ۱۱ واحد دانش بنیان برشمرد و ابراز امیدواری کرد با طرح های حمایتی که در سال مزین به سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین انجام می شود، تعداد این واحدها در شهرک های صنعتی افزایش یابد.

  پرینت
شناسه خبر : 8906 | تاریخ انتشار : 02 تیر 1401 - 9:19 | 138 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :