مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی جوی پایدار و نسبتاً آرام طی امروز و فردا در استان اردبیل حاکم است.

به گزارش شیوابیان، سیاوش محمدی گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی جوی پایدار و نسبتاً آرام طی امروز و فردا در استان اردبیل حاکم است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با بیان اینکه در بیشتر ساعات آسمان استان نیمه ابری خواهد بود، می گوید: به دلیل استقرار پرفشار سطح زمین توأم با هوای سرد، در نوار شرقی و مناطق مرکزی استان هوای مه آلود به ویژه در ساعات شبانه و اوایل صبح پدیده غالب خواهد بود.

او به افزایش چند درجه‌ای دما از اواسط روزها اشاره کرد و گفت: همچنان در طول شب‌ها هوای سرد و یخبندان با دمای ۲ تا ۴ درجه سلسیوس زیر صفر تداوم دارد.

محمدی می گوید: از روز شنبه تا اواخر وقت سه شنبه هفته آینده با عبور متناوب موج‌هایی از شمال غرب کشور، شرایط جوی نسبتاً ناپایدار بوده و ضمن کاهش نسبی دمای هوا آسمان استان نیمه ابری تا ابری انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل همچنین گفت: طی این مدت در مناطقی از استان به ویژه در نواحی کوهستانی مناطق جنوبی و مرکزی استان بارش خفیف و پراکنده باران و برف نیز پیش بینی می‌شود.

  پرینت
شناسه خبر : 10491 | تاریخ انتشار : 01 دی 1401 - 19:34 | 37 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :