اردبیل- رئیس اتاق اصناف استان اردبیل گفت: قطع زنجیره شیوع کرونا نیازمند مشارکت عمومی است.

به گزارش شیوا بیان، شاپور رضایی افشار رعایت محدودیت های کرونایی توسط اصناف و کسبه را در راستای مهار بیماری کرونا مهم تلقی کرد و گفت: با توجه به اینکه استان اردبیل در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد لذا از تمامی اصناف و بازاریان خواستاریم تا در جهت کاهش شیوع بیماری کرونا در جامعه همکاری بیشتری را با اتاق اصناف و سایر نهادهای مرتبط با این امر داشته باشند.

او با اشاره به اینکه تمامی کافی شاپ ها و محل های سرو قلیان تعطیل است، اذعان کرد: متاسفانه بر بازرسی ها به مواردی برخورد کردیم که جوانان در کافی شاپ و اماکنی نظیر آن حضور یافته بودند که با این اماکن برخورد جدی انجام گرفت.

رئیس اتاق اصناف استان اردبیل تاکید کرد: مردم برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا حتما از حضور در مراکزی که طبق قانون باید تعطیل شود بپرهیزند تا با کاهش آمار ابتلا به این بیماری شاهد گشایش مغازه ها و بازگشت کسبه و مشاغل خود باشیم.

رضایی افشار ضمن قدردانی از روسای اتحادیه های صنفی در راستای همکاری با اتاق اصناف، بیان کرد: اتحادیه ها در جهت آگاهسازی مشاغل زیر مجموعه خود همکاری خوبی داشته اند و خواستاریم این همکاری همچنان تداوم داشته باشد.

او گفت: ۳۱ اکیپ با همکاری اتحادیه های صنفی، بازرسان و پرسنل اصناف، بازرسین صمت و سراکیپ های فرمانداری در طول اعمال محدودیت های کرونایی روزانه تا ساعت ۹ شب اقدام به بازرسی از اصناف در راستای نظارت بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی کرده اند.

رئیس اتاق اصناف استان اردبیل با تاکید بر اینکه اصناف حتما دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند تا با پلمب مغازه ها دچار خسارات مضاعف نشوند، تصریح کرد: صنوفی که در بازرسی ها عدم رعایت پروتکل های بهداشتی آنان محرز می شود در شهرهایی که دارای وضعیت قرمز هستند به مدت ۱۵ روز و در شهرهای دارای وضعیت زرد به مدت یک هفته پلمب می شوند.

رضایی افشار بیان کرد: همراهی سپاه، نیروی انتظامی، بسیج اصناف، پلیس اماکن عمومی، بهداشت و سازمان صمت در ماه‌های اخیر اسباب دلگرمی اصناف و بازاریان شده و انتظار می‌رود همچنان این همکاری ها و هم افزایی ها در راستای حفظ و ارتقای سلامت جامعه تداوم یابد.

  پرینت
شناسه خبر : 1850 | تاریخ انتشار : 13 آذر 1399 - 8:21 | 144 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : ایلنا