به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل امروز در گفتگو باخبرنگاران در مورد محور نمین – آستارا تصریح کرد: این مسیر که در ردیف اعتباری نمین – آستارا – رضوانشهر – شفت تا قزوین قرار دارد در سالجاری 25 میلیارد تومان اعتبار مصوب دارد که برای محدوده  نمین – آستارا 5 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده‌اند که یک میلیارد تومان آن برای مطالعه بهسازی محور نمین – آستارا هزینه خواهد شد.

یوسف‌زاده گفت: این مسیر که از ورودی تونل تا اول کمربندی آستارا را شامل می‌شود مورد مطالعه قرار گرفته و اولویت از انتهای بزرگراه و آغاز تونل تا اول پیچ پائین‌تر از تونل است که گره ترافیکی نیز بیشتر در این مسیر مشاهده می‌شود.

وی به اظهارات خام نماینده آستارا اشاره و خاطرنشان کرد: در یک شعار تبلیغاتی داداشی از جذب 25 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه خبر داده بود در حالی که اصلا در جریان اجرای این بزرگراه قرار ندارد و اقدامات او بیشتر شعار تبلیغاتی و انتخاباتی محسوب می‌شود.

 معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل با یادآوری اینکه براساس تقسیمات کشوری تا آخر تونل مربوط به محدوده استان اردبیل بوده و مابقی گردنه حیران متعلق به استان گیلان است، اظهار کرد: اولویت احداث این بزرگراه پنج کیلومتر اول است که بیشترین تردد و ترافیک را در این محدوده شاهد هستیم ولی به لحاظ موقعیت این گردنه در تردد همشهریان ما عملیات راهداری این مسیر برعهده استان اردبیل است. 

بزرگراه اردبیل – سرچم 1170 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل به محور اردبیل – سرچم اشاره کرد و گفت: در بودجه سال 97 این پروژه ردیف اعتباری گرفته به طوری که برای اولین بار 5 میلیارد تومان اعتبار مصوب به شکل 100 درصد برای چهارخطه اردبیل – سرچم اختصاص یافته است.

یوسف‌زاده با بیان اینکه چهارخطه این مسیر از سمت اردبیل تا کرکرق به اتمام رسیده است، اظهار کرد: 17 کیلومتر بزرگراه اردبیل – سرچم تکمیل شده و ما امیدواریم سال آینده تا سه راهی هیر به طول 22 کیلومتر را کامل به بهره‌برداری برسانیم و همزمان در این مسیر 175 کیلومتری مابقی قطعات تا قره‌قشلاق به مناقصه رفته تا انتخاب پیمانکار انجام شود.

وی افزود: تا 80 کیلومتر این مسیر مشکل اجرایی نخواهیم داشت اما مابقی مسیر که بسیار صعب‌العبور است ما در احداث بزرگراه دچار مشکل خواهیم شد و در مجموع برای تکمیل این پروژه به یک هزار و 170 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. 
انتهای خبر/


  • منبع خبر : ایسنا