امام جمعه موقت اردبیل خطاب به اعضای تیم ملی فوتبال ایران گفت: شما چه نتیجه را واگذار کنید، چه پیروز باشید، در بین ما، همیشه پیروز و عزیز هستید ولی باید به یک نکته توجه داشته باشید و آن اینکه شما در دو میدان مبارزه می‌کنید؛ یکی رزم ورزشی و و دیگری هم رزم سیاسی و انتظار می‌رود به گونه‌ای رفتار نمایید که موجبات شادی مردم فراهم شود.

به گزارش شیوابیان، حجت‌الاسلام سیدحسن عابدیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی اظهار کرد: تقوا یعنی مراقبت و مواظبت، یعنی انسان بتواند در تمام عرصه‌ها خداشناس باشد.

وی افزود: جامعه دینی بدون تقوا معنا پیدا نمی‌کند، خداوند می‌فرماید باید در تمام جزئیات زندگی تقوا وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت اردبیل ضمن تشریح فضیلت‌های تقوا بیان کرد: تقوا تنها فضیلیتی است که انسان‌ها را از همدیگر متمایز می‌کند؛ انسان‌ها از قوم‌های مختلف و دارای زبان‌ها و شرایط جسمی متفاوت هستند اما هیچ کدام از این شرایط متفاوت، فضلیت و برتری ایجاد نمی‌کند.

بازیکنان تیم ملی ایران در ۲ میدان مبارزه می‌کنند

وی با اشاره به برگزاری بازی‌های جام جهانی فوتبال اظهار داشت: بازی‌های جام جهانی در پیش رو است و ما به عزیزانی که در جام جهانی حضور دارند، اعلام می‌کنیم که شما چه نتیجه را واگذار کنید، چه پیروز باشید، در بین ما، همیشه پیروز و عزیز هستید ولی باید به یک نکته توجه داشته باشید و آن اینکه شما در دو میدان مبارزه می‌کنید؛ یکی رزم ورزشی و و دیگری هم رزم سیاسی.

حجت‌الاسلام عابدیان تاکید کرد: چنانچه در یک رزم پیروز باشید و در رزم دیگر بازنده، به عنوان مثال در ورزشی پیروز باشید در سیاسی بازنده، عندالله مسئول هستید و توقع ما از شما این است که دشمن را شاد نکنید به هر طریقی، با نخواندن سرود ملی و یا اینکه برخی صحبت‌ها را بیان کنید. من از شما می‌پرسم که چه کسانی از این اظهارات خوشحال خواهند شد؟

وی گفت: مسلماً عربستان، فرانسه، آلمان، آمریکا، منافق‌ها و… خوشحال می‌شوند و در مقابل، چه کسانی ناراحت می‌شوند؟ این ملت ایران است که ناراحت خواهند شد، سرود نماد ملی ماست و شما عزیزان ما هستید و به همه شما خداقوت می‌گوییم مخصوصاً به بعضی بازیکنان که به هر دو میدان توجه داشته‌اند مثل وحید امیری و مهدی ترابی عزیز و همچنین درود بر مربی پرتغالی که پاسخ دندان‌شکنی به خبرنگار انگلیسی اسکای نیوز داد.

 امام جمعه موقت اردبیل ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج تشریح کرد: ابعاد بسیج کاملا ملی بوده و بسیج به مثابه خون در رگ‌های جامعه است که به جامعه حیات میبخشد.

وی ادامه داد: بسیج در تمام عرصه‌ها حضور دارد و این حضور در شغل‌های مختلف، در بین اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان، دانش‌آموزان، طلبه‌ها، بازاریان و … با استقبال مواجه شده که نشان می‌دهد بسیج مردمی بوده و برای مردم است، به طوری که در هر عرصه‌ای که جامعه نیاز داشته باشد، قطعاً بسیج در آنجا حضور خواهد داشت.

حجت‌الاسلام عابدیان تصریح کرد: بسیج لشکر مخلصی است که از مردم جدا نیست، لشکری مخلص، فداکار، ایثارگر، از خود گذشته و مظلوم، مظلومیتی که در قضایای اخیر شاهد بودیم. البته در طول تاریخ مظلومیت بسیج را زیاد مشاهده کردیم.

وی گفت: در هر برهه‌ای، این بسیج است که مورد حمله قرار می‌گیرد؛ هم درحملات نرم و هم در حملات سخت و هم تبلیغاتی که همیشه جانشان در خطر است.

  پرینت
شناسه خبر : 9913 | تاریخ انتشار : 27 آبان 1401 - 19:45 | 12 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :