به گزارش شیوابیان، حجت‌الاسلام سیدحسن عابدیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی اظهار کرد: تقوا یعنی مراقبت و مواظبت، یعنی انسان بتواند در تمام عرصه‌ها خداشناس باشد.

وی افزود: جامعه دینی بدون تقوا معنا پیدا نمی‌کند، خداوند می‌فرماید باید در تمام جزئیات زندگی تقوا وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت اردبیل ضمن تشریح فضیلت‌های تقوا بیان کرد: تقوا تنها فضیلیتی است که انسان‌ها را از همدیگر متمایز می‌کند؛ انسان‌ها از قوم‌های مختلف و دارای زبان‌ها و شرایط جسمی متفاوت هستند اما هیچ کدام از این شرایط متفاوت، فضلیت و برتری ایجاد نمی‌کند.

بازیکنان تیم ملی ایران در ۲ میدان مبارزه می‌کنند

وی با اشاره به برگزاری بازی‌های جام جهانی فوتبال اظهار داشت: بازی‌های جام جهانی در پیش رو است و ما به عزیزانی که در جام جهانی حضور دارند، اعلام می‌کنیم که شما چه نتیجه را واگذار کنید، چه پیروز باشید، در بین ما، همیشه پیروز و عزیز هستید ولی باید به یک نکته توجه داشته باشید و آن اینکه شما در دو میدان مبارزه می‌کنید؛ یکی رزم ورزشی و و دیگری هم رزم سیاسی.

حجت‌الاسلام عابدیان تاکید کرد: چنانچه در یک رزم پیروز باشید و در رزم دیگر بازنده، به عنوان مثال در ورزشی پیروز باشید در سیاسی بازنده، عندالله مسئول هستید و توقع ما از شما این است که دشمن را شاد نکنید به هر طریقی، با نخواندن سرود ملی و یا اینکه برخی صحبت‌ها را بیان کنید. من از شما می‌پرسم که چه کسانی از این اظهارات خوشحال خواهند شد؟

وی گفت: مسلماً عربستان، فرانسه، آلمان، آمریکا، منافق‌ها و… خوشحال می‌شوند و در مقابل، چه کسانی ناراحت می‌شوند؟ این ملت ایران است که ناراحت خواهند شد، سرود نماد ملی ماست و شما عزیزان ما هستید و به همه شما خداقوت می‌گوییم مخصوصاً به بعضی بازیکنان که به هر دو میدان توجه داشته‌اند مثل وحید امیری و مهدی ترابی عزیز و همچنین درود بر مربی پرتغالی که پاسخ دندان‌شکنی به خبرنگار انگلیسی اسکای نیوز داد.

 امام جمعه موقت اردبیل ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج تشریح کرد: ابعاد بسیج کاملا ملی بوده و بسیج به مثابه خون در رگ‌های جامعه است که به جامعه حیات میبخشد.

وی ادامه داد: بسیج در تمام عرصه‌ها حضور دارد و این حضور در شغل‌های مختلف، در بین اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان، دانش‌آموزان، طلبه‌ها، بازاریان و … با استقبال مواجه شده که نشان می‌دهد بسیج مردمی بوده و برای مردم است، به طوری که در هر عرصه‌ای که جامعه نیاز داشته باشد، قطعاً بسیج در آنجا حضور خواهد داشت.

حجت‌الاسلام عابدیان تصریح کرد: بسیج لشکر مخلصی است که از مردم جدا نیست، لشکری مخلص، فداکار، ایثارگر، از خود گذشته و مظلوم، مظلومیتی که در قضایای اخیر شاهد بودیم. البته در طول تاریخ مظلومیت بسیج را زیاد مشاهده کردیم.

وی گفت: در هر برهه‌ای، این بسیج است که مورد حمله قرار می‌گیرد؛ هم درحملات نرم و هم در حملات سخت و هم تبلیغاتی که همیشه جانشان در خطر است.