اردبیل- دهیار روستای تپراقلو از برطرف شدن مشکل چندین ساله آب شرب این روستا خبر داد و گفت: پروژه آب شرب روستا با اعتبار 30 میلیارد ریالی با همکاری رئيس سازمان برنامه و بودجه و همچنین مسئولین استانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

شیوا بیان- با گذشت ١ سال از انتصاب علیرضا ایران پور به عنوان دهیار توسط شوراى اسلامى روستاى تپراقلو و بخشدارى مرکزى اردبیل مشکل چندین ساله آب شرب روستا برطرف شد.

به گزارش شیوا بیان، اسماعیل آذرمی/ علیرضا ایران پور در گفت و گو با خبرنگار شیوا بیان در این خصوص عنوان کرد: روستاى تپراقلو با مشکل چندین ساله آب شرب مواجه بود و اهالى براى استفاده از آب شرب نه کنتور آب داشتند و نه بخوبى امکان استفاده مناسب از آب را داشتند، مخصوصا فشار آب در فصل تابستان به شدت کاهش می یافت بطویکه تعداد کثیرى از اهالى محروم از آن می شدند و مجبور به طی مسافت طولانى برای تامین آب می شدند.

وی افزود: در طى جلساتى که با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور (محمد باقر نوبخت ) انجام گرفت و با تلاش نماینده مجلس شوراى اسلامى اردبیل (صدیف بدرى) و مسئولین استانى و شوراى اسلامى روستا ، اعتبارى بالغ بر ٣٠ میلیارد ریال در سالجاری به پروژه طرح آب رسانى روستاى تپراقلو تخصیص یافت که در اسفند ماه امسال شاهد افتتاح این پروژه در صطح روستا شدیم.

دهیار روستای تپراقلو ادامه داد: با افتتاح این طرح مشکل آب شرب روستا حل شد و در حال حاضر هیچ یک از اهالى روستا از نعمت آب شرب بى بهره نیستند لذا امیدواریم با صرفه جویى در مصرف آب بتوانیم در بین روستاهاى دیگر الگو باشیم.

وی از همکاری و تعامل مناسب اهالی روستای تپراقلو با دهیاری در راستای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: خوشبخاته اهالى روستا همکارى های لازم با دهیارى را داشته اند و سطح روستا نیز چندین مرتبه ضد عفونى شده؛ تاکنون هیچ موردی از علایم ویروس کوئید ١٩ در سطح روستا مشاهده نشده و امیدواریم تمامى اهالى روستا پروتکل هاى بهداشتى را مثل گذشته رعایت کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 2674 | تاریخ انتشار : 08 اسفند 1399 - 8:31 | 533 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :