مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افتتاح 8 پروژه ورزشی در سال 99 با اعتباری بیش از 400 میلیارد ریال مهمترین اقدام عمرانی اداره کل استان اردبیل بود.

به گزارش شیوا بیان، سجاد انوشیروانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان این که افتتاح ۸ پروژه ورزشی در سال ۹۹ با اعتباری بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال مهمترین اقدام عمرانی اداره کل استان اردبیل بود، عنوان کرد: سالن سرپوشیده دو و میدانی مجموعه ورزشی علی دایی در مساحت سالن سرپوشیده دو و میدانی اردبیل هفت هزار و ۳۰۰ مترمربع و زیربنای ساختمان آن ۱۱ هزار و ۴۰۰ متر مربع و با اعتباری بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال بهترین نمونه بارز سالن‌ها در کشور و شاه بیت غزل افتتاحییه های استان اردبیل در سال ۹۹ بود.

مدیر کل ورزش وجوانان استان اردبیل افزود: با وجود کم بود میانگین سرانه ورزش در استان و افتتاح چنین فضاهای ورزشی در شهرستانها ی با سرانه ورزشی پایین می توانیم شاهد افزایش سرانه ورزشی در استان باشیم و در تلاش هستیم تا با جذب اعتبارات لازم پروژه های نیمه تمام را در استان تکمیل کنیم.

انوشیروانی افزود: همزمان با افتتاح سالن سرپوشیده دو و میدانی، ۷ پروژه ورزشی دیگردر شهرستانهای اردبیل زمین چمن شهید خدنگی، خلخال سالن جعفرزاده و استخر فجر توسط ماده ۲۷، مشکین شهر سالن چند منظوره استاد شهریار توسط ماده ۲۷ و پارس آباد بهسازی و بازسازی زمین چمن شهید کلانتری و سالن الزهرا توسط ماده ۲۷ و زمین چمن روستای بابک بیله سوار را هم در سال۹۹ به بهره برداری رساندیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: این پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر ۹۱ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

او افزود: پروژه زمین چمن مصنوعی روباز مجموعه ورزشی خدنگی اردبیل با یک هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و اعتباری بالغ بر۴هزار میلیون ریال افتتاح و در اختیار ورزشکاران و علاقمندان به ورزش قرار گرفت.

 انوشیروانی بیان کرد: در شهرستان پارس آباد شاهد افتتاح دو پروژه مهم بود که شامل بهسازی و بازسازی زمین چمن طبیعی و پیست دوومیدانی استادیوم شهید کلانتری پارس آباد در زمین روباز به مساحت ۱۱هزارو ۳۵۰ مترمربع و بهسازی و بازسازی سالن فاطمه الزهرا این شهرستان که به ترتیب با هزینه ۵هزار و ۸۳۰ میلیون ریال بهره برداری رسید.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل عنوان کرد: در شهرستان خلخال نیز دو پروژه بهسازی و بازسازی استخرفجر و احداث سالن ورزشی جعفر زاده این شهرستان جمعا با هزینه ۱۸میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال در۲ هزار مترمربع مساحت افتتاح و دراختیار ورزشکاران این شهرستان قرار گرفت.

او عنوان کرد: پروژه چمن مصنوعی روستای بابک شهرستان بیله سوار نیز در یک هزارو ۵۰۰ مترمربع و جمعا با مبلغ ۹ هزارو ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیز در شهرستان بیله سوار افتتاح شد.

انوشیروانی اضافه کرد: در شهرستان مشگین شهر هم پروژه بهسازی و بازسازی مجموعه ورزشی استاد شهریار که شامل رشته های بولینگ و بیلیار،زمین روباز تنیس و پینتال با اعتبار هزینه شده ۱۹هزار میلیون ریال و در زمینی به مساحت یک هزار و ۱۵۲ مترمربع افتتاح و در اختیار ورزشکاران و جوانان قرار گرفت.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد:در حال حاضر ۳۰ پروژه نیمه تمام در استان داریم که نیازمند بودجه برای اتمام است و ۱۴ پروژه از این میان می‌تواند با کمک وزارت محترم و جذب اعتبارات لازم در سال۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

  پرینت
شناسه خبر : 2791 | تاریخ انتشار : 03 فروردین 1400 - 11:35 | 351 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :