رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد کشور در چنگ مذاکرات وین نیست و قرار نیست برای کشور در اتاق مذاکراتی که اروپایی ها دور میز آن نشستند تصمیم گیری شود.

به گزارش شیوابیان،«ولی اسماعیلی»، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اینکه تجربه ۱۰ سال گذشته ایران در عرصه دیپلماسی نشان داد که نباید مناسبات کشور و اقتصاد داخلی ایران را به یک اتحادیه یا یک کشور گره زد گفت: متاسفانه سرمایه کشور در طول ۱۰ سال گذشته به اروپا و آمریکا و مذاکرات پیوند خورد و نتیجه آن بی تعهدی غرب نسبت به توافقی بود که خودش پای آن را امضا کرده بود.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم به خوبی این مهم را درک کرده و تجربه ۱۰ سال گذشته را در راس تصمیمات خود قرار داده است تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در جریان مذاکرات تنها بنا دارد متناسب با قانون مصوب مجلس تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و همچنین تاکیدات رهبری مبنی بر لغو کامل تحریم ها و راستی آزمایی غرب حرکت کند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه قرار نیست تمام سرمایه و موجودیت کشور معطوف به غرب شود تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی به دنبال رایزنی با کشورهای شرقی و غربی برای تعاملات اقتصادی است علاوه بر آن در قالب پیمان شانگهای و آپ های نفتی روابط خود را با کشورهای شرقی نیز مستحکم خواهد کرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس با اشاره به اینکه اقتصاد کشور در طول سالهای اخیر دچار آسیب جدی شد که از ناحیه اعتماد به غرب متوجه کشور شد ادامه داد: اقتصاد کشور در برابر تحریم های آمریکا آسیب دید اما مجلس و دولت انقلابی به دنبال تنظیم راهبردهای مشخص برای احقاق حقوق ملت هستند و از دستیابی به حق ایران ذره ای عقب نشینی نخواهند کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه دیپلمات های کشورمان در وین مذاکره با ۱+۴ را دنبال می کنند اما به موازات آن اقدامات دیپلماسی و برنامه ریزی های داخلی نیز در حال دنبال شدن است گفت: اقتصاد کشور در چنگ مذاکرات وین نیست و قرار نیست برای کشور در اتاق مذاکراتی که اروپایی ها دور میز آن نشستند تصمیم گیری شود.

  پرینت
شناسه خبر : 5435 | تاریخ انتشار : 18 دی 1400 - 19:47 | 310 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :