اردبیل- یادداشت- مجتبی لاله: رهبر انقلاب جوانان را افسران جنگ نرم می‌دانند و اعتقاد دارند این افسران باید برای امیدآفرینی اقدام کنند.

یادداشت- شیوا بیان مجتبی لاله: رهبر انقلاب، همیشه نگاه ویژه‌ای به بهره‌گیری از فضای مجازی و نقش جوانان در آن داشته‌اند. در سخنرانی اخیر ایشان نیز نکات ارزنده‌ای در این مورد به جوانان توصیه شد که با توجه به فضای انتخاباتی این روزهای فضای مجازی می‌تواند الگوی مناسبی برای کنش‌گران این عرصه در بین فعالان مجازی استان باشد.

رهبر انقلاب جوانان را افسران جنگ نرم می‌دانند و اعتقاد دارند این افسران باید برای امیدآفرینی اقدام کنند

امید آفرینی

رهبر انقلاب جوانان را افسران جنگ نرم می‌دانند و اعتقاد دارند این افسران باید برای امیدآفرینی اقدام کنند. به قلم کشیدن و تصویرسازی خدمات گسترده انقلاب، یقینا اولین اقدامی است که بیان آنها در عرصه رسانه سبب امید آفرینی به روزهای بهتر را در بین مردم می‌دهد. حضور در انتخابات و انتخاب افراد اصلح چه در شورای شهر و چه در سطح رئیس جمهوری، صرفا و صرفا ناشی از امید داشتن مردم به رفع مشکلات شکل می‌گیرد.

تولیدکننده محتوا و مصرف کننده آن خود مردم هستند و در این راستا نباید این فضا در اختیار دشمن و بیگانگان باشد

دشمن در سنگر فضای مجازی

رهبری توصیه دارند که از فضای مجازی به شکل مطلوب توسط جوانان استفاده شود. از آنها می‌خواهد که در تحقق این امر خسته نشوند و تنبلی نکنند. واقعیت نیز همین است. فضای مجازی یک رسانه دو سویه است. تولیدکننده محتوا و مصرف کننده آن خود مردم هستند و در این راستا نباید این فضا در اختیار دشمن و بیگانگان باشد. جهت حضور گسترده مردم در انتخابات بایستی تولید محتوا به صورت نوین و تخصصی صورت گیرد و نکات برجسته‌ و مثبتی که دشمنان نمیخواهند دیده شود را بایستی رسانه ای کرد. مایوس کردن کار اصلی مخالفان است.

توصیه به حق و بصیرت افزایی

این نکته طلایی را بایستی در محور شرافت قلم تفسیر کرد. قلم و رسالت رسانه بایستی در محور حق قرار گیرد. نیاز است مردم با بصیرت و به دور از ظواهر و صحنه‌آرایی دروغین توسط رسانه‌ها، انتخاب اصلح را انجام دهند. نقش رسانه در تبلیغات صحیح و شناسایی افراد اصلح بایستی سبب احقاق حق افراد شایسته و دوری از زواید و هیاهوی ساختگی دموکراسی باشد.

در نهایت جهت دستیابی به این اهداف نیاز است مسئولان استان نیز سعی نمایند با حمایت و هدایت فعالان رسانه‌های مجازی و آنلاین ، نسبت به فراهم آوری زیرساخت و شرایط لازم برای فعالیت‌های قانونی در امید‌ آفرینی و پرشور و شوق ساختن انتخابات توسط رسانه مهیا نمایند.

  پرینت
شناسه خبر : 2759 | تاریخ انتشار : 24 اسفند 1399 - 13:13 | 228 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : مجتبی لاله