گروه استان‌ها - امام جمعه اردبیل با بیان اینکه نماز جمعه قلب فرهنگی شهر است گفت: کارکرد مصلی‌ها فقط اقامه نماز جمعه در هفته به مدت یک ساعت نیست و این اماکن باید همواره مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش شیوابیان، به نقل از دارالارشاد ، آیت‌الله سیدحسن عاملی در آیین افتتاح مصلی نماز جمعه مشگین‌شهر با بیان کارکردهای نماز جمعه خواستار برگزاری سمینارها، جلسات و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در مصلی‌های نماز جمعه شد.

وی در ادامه با تبیین جنگ فرهنگی دشمن و نشانه رفتن ایمان و اعتقاد و باور مردم ایران به ویژه جوانان توسط دشمنان انقلاب اسلامی گفت: مقاومت مردم ایران در برابر حمله فرهنگی دشمن در جهان بی‌نظیر است.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل هم گفت: عملیات احداث این مصلی که از سال ۱۳۸۷ آغاز شده از چند سال قبل نیمه‌تمام مانده بود اما بنا به ضرورت و نیاز منطقه از ساختمان نیمه‌کاره آن همچنان به عنوان محل اقامه نماز جمعه استفاده می‌شد.

رحمان روحی افزود: ساختمان مصلای مشگین‌شهر در سه طبقه احداث شده و کاملا هوشمند است.

وی اضافه کرد: زیربنای این ساختمان ۶ هزار و ۸۵۰ مترمربع است و تمامی مباحث ۲۰گانه و ۲۲گانه نظام مهندسی در احداث این بنا لحاظ شده و نوع سازه بنا بتونی با دال‌های افقی است.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ساختمان این بنا طوری طراحی شده است که در مواقع ضروری می‌تواند به عنوان پناهگاه امن مورد استفاده قرار بگیرد.

رحمان روحی افزود: ساختمان در سه طبقه احداث شده که طبقه زیرزمین آن دارای کاربری فرهنگی، ورزشی و فضای نمایشگاهی است و طبقه همکف به عنوان صحن اصلی و محل اقامه نماز و طبقه فوقانی ویژه حضور بانوان است.

  پرینت
شناسه خبر : 4884 | تاریخ انتشار : 03 دی 1400 - 10:39 | 255 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :