مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: تا نوروز سال 98 آن دسته از اماکنی که موفق به دریافت گواهی ایمنی نشدند تعطیل می‌شوند.

 

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، هاشم علایی، در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تا عید امسال آن دسته از اماکنی که موفق به دریافت گواهی ایمنی نشوند، تعطیل خواهند شد و در این زمینه با همه اماکن به صورت جدی برخورد می شود تا نسبت به دریافت گواهی ایمنی اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه بزودی طرح بررسی لوازم و تجهیزات اماکن تفریحی و شهربازیها در مناطق مختلف این استان اجرا می شود، افزود: بازدید و پایش دوره ای از لوازم تفریحی در شهر بازی ها اقدامی است که در دستور کار اداره کل استاندارد استان قرار گرفته است و باتوجه به نزدیک بودن ایام تعطیلات و حضور گردشگران و مسافران از نقاط مختلف کشور نیاز است تا این مورد با جدیت هرچه تمام تر انجام گیرد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه به تمام شهرداران استان نیز ابلاغ شده بدون اخذ گواهی ایمنی برای نصب آسانسور در مجتمع های مسکونی تجاری و اداری از صدور پایان کار خودداری کنند، تصریح کرد: در این خصوص فعالیت در حوزه ارائه گواهی ایمنی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

علایی با اشاره به فرآیند انتخاب مدیران کنترل کیفیت، افزود: این افراد از سوی واحد تولیدی معرفی می شوند و دارای تحصیلات دانشگاهی مرتبط با صنعت مربوطه هستند که پس از شرکت در آزمون و گذراندن دوره کارآموزی و همچنین احراز صلاحیت از کمیته تایید صلاحیت استان موفق به دریافت پروانه شده و به عنوان مدیر کنترل کیفیت واحد تولیدی به صورت اشتغال پایدار مشغول فعالیت می شوند. وی اظهار کرد: در 6 ماهه اول امسال 29 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان مدیران کنترل کیفیت جدید از طریق این اداره کل در واحدهای تولیدی و خدماتی استان مشغول به فعالیت شدند و 50 پروانه تایید صلاحیت مسئولان کنترل کیفی تمدید شد.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: تا عید امسال آن دسته از اماکنی که موفق به دریافت گواهی ایمنی نشوند، تعطیل خواهند شد و در این زمینه با همه اماکن به صورت جدی برخورد می شود تا نسبت به دریافت گواهی ایمنی اقدام نمایند.
انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 393 | تاریخ انتشار : 18 آبان 1397 - 9:07 | 173 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان