مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به 43 حادثه در مرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، عزت اله ضربی از امدادرسانی به ۴۳ حادثه در مردادماه سالجاری اوسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبر داد و گفت: تیم های عملیاتی به ۲۹ فقره حوادث جاده ای، ۵ فقره حوادث کوهستان، ۳ فقره آتش سوزی جنگل و مرتع، ۲ فقره سیل و آبگرفتگی، یک فقره حادثه دریایی- ساحلی، یک فقره حادثه طوفان، یک فقره حادثه شهری و یک فقره خدمات مناسبتی امدادرسانی کرده اند. 

وی با بیان اینکه نجاتگران استان در مردادماه به ۲۴۰ نفر حادثه دیده امدادرسانی کرده اند، ادامه داد: ۸۸ نفر در سیل و آبگرفتگی، ۸۵ نفر در حوادث جاده ای، ۶۰ نفر در حادثه طوفان، ۵ نفر در حوادث کوهستان، یک نفر در حادثه دریایی- ساحلی و ۱ نفر در حادثه شهری دچار حادثه شده بودند.

این مسئول با اشاره به اینکه در این حوادث ۷۲ نفر مصدوم شده بودند، ادامه داد: ۱۷ نفر از مصدومین توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به مراکز درمانی منتقل و ۲ نفر دیگر به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: ۳۴۱ نفر نیروی عملیاتی در قالب ۹۸ تیم عملیاتی و با بکارگیری ۷۶ دستگاه خودروی امدادی به یاری هموطنان حادثه دیده شتافتند.

ضربی در پایان گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر استان در تمامی ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمات بوده و هموطنان می توانند در صورت بروز حادثه با شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند.

  پرینت
شناسه خبر : 3432 | تاریخ انتشار : 02 شهریور 1400 - 9:21 | 19 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :