به گزارش شیوا بیان، بهزاد نواختی مقدم عنوان کرد: طی این مدت ۲۴۹ نفر در حوادث جاده ای، ۶۵ نفر در حوادث برف و کولاک، ۱۵ نفر در سیل و آبگرفتگی، ۱۲ نفر در حوادث کوهستان، ۷ نفر خدمات حضوری، ۵ نفر در حوادث شهری، ۲ نفر در حوادث صنعتی و کارگاهی و یک نفر در حادثه دریایی- ساحلی حادثه دیده بودند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به ۸۱ فقره حادثه امدادرسانی کرده اند، تصریح کرد: ۵۶ فقره حوادث جاده ای، ۹ فقره برف و کولاک، ۴ فقره شهری، ۴ فقره خدمات حضوری، ۳ فقره کوهستان، ۲ فقره صنعتی و کارگاهی، یک فقره آتش سوزی جنگل و مرتع، یک فقره دریایی- ساحلی و یک مورد سیل و آبگرفتگی بودند که عوامل جمعیت هلال احمر استان در آنها امدادرسانی کرده اند.

نواختی مقدم با بیان اینکه در این حوادث ۱۴۹ نفر مصدوم شده بودند، افزود: ۲۹ نفر از مصدومین به مراکز درمانی انتقال داده شده و ۲ نفر دیگر به صورت سرپایی درمان شدند.

وی با اشاره به اینکه در این حوادث ۲ نفر اسکان داده شده، افزود: بسته غذایی ۷۲ ساعته و اقلام زیستی نیز در بین آنان توزیع شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: در این حوادث ۹۷ تیم عملیاتی متشکل از ۳۵۴ نفر/ روز نیروی عملیاتی حضور داشته که با بکارگیری ۱۳۵ دستگاه/ روز خودروی امدادی به یاری هموطنان شتافته اند.

نواختی مقدم گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر استان اردبیل آماده امدادرسانی هستند و هموطنان می توانند در صورت بروز هرگونه حادثه با شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد به صورت ۲۴ ساعته تماس بگیرند.