مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی 749 نفر حادثه دیده در 6 ماهه اول سال جاری توسط این جمعیت خبر داد.

عزت اله ضربی در گفت و گو با شیوا بیان با اعلام این خبر افزود: در این حوادث ۳۸۸ نفر مصدوم شده بودند که امدادرسانی، رهاسازی یا به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت به ۲۰۴ فقره حادثه توسط امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل امدادرسانی شده است، تصریح کرد: تیم های عملیاتی به ۱۳۶ فقره حوادث جاده ای، ۲۵ فقره حوادث کوهستان، ۲۰ مورد مراجعه حضوری، ۷ فقره حادثه شهری، ۶ فقره حادثه دریایی – ساحلی، ۴ فقره آتش سوزی جنگل و مرتع، ۳ فقره سیل و آبگرفتگی، یک فقره حادثه طوفان، یک فقره حادثه شهری و یک فقره خدمات مناسبتی امدادرسانی کرده اند.

این مسئول با اشاره به اینکه در این حوادث ۸۸ نفر از مصدومین توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به مراکز درمانی منتقل شدند، ادامه داد: ۱۸ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: ۱۰۴۴ نفر/روز نیروی عملیاتی در قالب ۲۸۲ تیم عملیاتی و با بکارگیری ۳۲۲ دستگاه/روز خودروی امدادی به یاری هموطنان حادثه دیده شتافتند.

ضربی گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر استان در تمامی ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمات بوده و هموطنان می توانند در صورت بروز حادثه با شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند.

گفت و گو: رقیه فرج پور

  پرینت
شناسه خبر : 3674 | تاریخ انتشار : 01 مهر 1400 - 7:59 | 41 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :