مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به 8312 نفر حادثه دیده در برف و کولاک اخیر توسط عوامل این جمعیت خبر داد.

به گزارش شیوابیان،عزت اله ضربی صبح ۱۰ بهمن با اعلام این خبر افزود: از ۲۴ دی تا ۹ بهمن، قرمز و سفید پوشان این جمعیت در محورهای مواصلاتی استان به ۱۵۷۲ دستگاه خودروی گرفتار شده در برف و کولاک امدادرسانی کرده اند.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ۷۰۵ نفر در محورهای مواصلاتی استان، افزود: در این مدت ۸۱۳ بسته غذایی و ۵۱۸۸۰ قرص نان در بین افراد در راه مانده و روستاهای گرفتار شده در برف و کولاک توزیع گردیده که بخشی از این اقلام با استفاده از بالگرد در روستاهای صعب العبور و مسدود شده توزیع شده است.

این مسئول با بیان اینکه در این مدت عوامل جمعیت هلال احمر استان از ۱۴ عملیات اورژانس پشتیبانی کرده اند، ادامه داد: به دلیل صعب العبور بودن روستاها نجاتگران این جمعیت با همکاری عوامل اورژانس اقدام به انتقال ۷ زن باردار ، ۴ بیمار دیالیزی، ۳ مصدوم با شکستگی پا و ۱ بیمار   به مراکز درمانی کرده اند.

ضربی گفت: در این حوادث ۹۴ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر در قالب ۳۳۴ نفر/ روز  و بکارگیری ۴۷ دستگاه خودروی امدادی به یاری هموطنان شتافته اند.

  پرینت
شناسه خبر : 6155 | تاریخ انتشار : 10 بهمن 1400 - 10:44 | 113 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :