​مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به 204 حادثه در 6 ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، عزت اله ضربی از امدادررسانی جمعیت هلال احمر استان اردبیل به ۲۰۴ حادثه دیده در ۶ ماهه اول سالجاری خبر داد و گفت: تیم های عملیاتی به ۱۳۶ فقره حوادث جاده ای، ۲۵ فقره حوادث کوهستان، ۲۰ مورد مراجعه حضوری، ۷ فقره حادثه شهری، ۶ فقره حادثه دریایی – ساحلی، ۴ فقره آتش سوزی جنگل و مرتع، ۳ فقره سیل و آبگرفتگی، یک فقره حادثه طوفان، یک فقره حادثه شهری و یک فقره خدمات مناسبتی امدادرسانی کرده اند. 

وی با بیان اینکه نجاتگران استان در این مدت به ۷۴۹ نفر حادثه دیده امدادرسانی کرده اند، افزود: در این حوادث ۳۸۸ نفر مصدوم شده بودند.

این مسئول با اشاره به اینکه در این حوادث ۸۸ نفر از مصدومین توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به مراکز درمانی منتقل شدند، ادامه داد: ۱۸ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: یک هزار و ۴۴ نفر/روز نیروی عملیاتی در قالب ۲۸۲ تیم عملیاتی و با بکارگیری ۳۲۲ دستگاه/روز خودروی امدادی به یاری هموطنان حادثه دیده شتافتند.

ضربی در پایان گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر استان در تمامی ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمات بوده و هموطنان می توانند در صورت بروز حادثه با شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند.

  پرینت
شناسه خبر : 3646 | تاریخ انتشار : 01 مهر 1400 - 10:28 | 141 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :