مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از انعقاد تفاهم نامه همکاری این سازمان با اداره کل هواشناسی استان خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، عزت اله ضربی عنوان کرد: با امضاء این تفاهم نامه طرفین تلاش خویش را در جهت اطلاع رسانی به هنگام و ایجاد آمادگی در مواجهه با سوانح جوی و اقلیمی کشور به عمل خواهند آورد.

وی گفت: اجرای تکالیف ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران کشور، کاهش زمان اطلاع رسانی پدیده های مخاطره آمیز جوی و اقلیمی و توسعه همکاری های فنی به منظور بهره مندی از زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی طرفین از اهداف این تفاهم نامه می باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: در اختیار قرار دادن فضای برخی از پایگاه های امداد و نجات به منظور نصب سیستم های سنجشی سازمان هواشناسی و برگزاری دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه برای افراد معرفی شده از سوی اداره کل هواشناسی استان اردبیل از تعهدات جمعیت هلال احمر استان اردبیل در این تفاهم نامه است.

ضربی با اشاره به تعهدات اداره کل هواشناسی استان اردبیل افزود: فراهم کردن امکان دسترسی به اطلاعات هواشناسی و هوانوردی مورد نیاز جمعیت هلال احمر استان اردبیل، تهیه نقشه های موضوعی و کاربردی براساس پارامترهای سنجشی هواشناسی، برگزاری دوره های آموزشی به منظور آشنایی مدیران و کارشناسان جمعیت هلال احمر با مفاهیم تخصصی هواشناسی جزو تعهدات اداره کل هواشناسی استان اردبیل است.

وی گفت: تشکیل کمیته مشترک جهت اجرایی نمودن ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران، همکاری در زمینه ی بهره برداری از زیرساخت های ارتباطی طرفین به منظور کاهش هزینه های مربوطه، ایجاد بستر مناسب و امن برای تبادل اطلاعات و داده های نرم افزاری طرفین و کاربردی نمودن آن برای سامانه های مدیریت تصمیم گیری در بحران و طراحی و برگزاری مانورهای مشترک نیز از زمینه های همکاری مشترک جمعیت هلال احمر استان و اداره کل هواشناسی استان می باشد.

  پرینت
شناسه خبر : 2857 | تاریخ انتشار : 19 فروردین 1400 - 16:10 | 34 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :