اردبیل- رییس شبکه بهداشت استان اردبیل از امکان ناقل بودن کرونا بدون داشتن علائم ابتلا به ویروس خبر داد و بر مراقبت بیشتر از سالمندان تاکید کرد.

به گزارش شیوا بیان اردبیل، دکتر بابک نخستین در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل از انجام بازرسی 20 درصد از مدارس استان توسط دانشگاه علوم پزشکی جهت نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه رعایت موارد بهداشتی خصوصا در مدارس از اهمیت بالایی برخوردار است لذا بازرسی‌ها از سایر مدارس استان نیز ادامه خواهد داشت.

وی بر استفاده دانش آموزان از ماسک تاکید کرد و افزود: مدیران و پرسنل مدارس حتما بر استفاده دانش آموزان از ماسک نظارت داشته باشند و همچنین تهویه مناسب هوای کلاس‌های درس نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

رییس مرکز بهداشت اردبیل تصریح کرد: نگرانی که در مورد کودکان وجود دارد ناقل بودن آنان است چرا که هر اندازه سن افراد بالاتر می رود گیرنده های ویروس در بدن بیشتر می شود لذا احتمال دارد کودکان حتی بدون داشتن علائم کرونا ناقل باشند و خانواده خود و مخصوصا سالمندان را مبتلا به ویروس کرونا کنند.

دکتر نخستین از تهیه چک لیست‌های خوداظهاری مدارس و ارائه آن به دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: پس از آماده شدن چک لیست ها و ارائه آن به دانشگاه، بازرسین دانشگاه 10 درصد از این مدارس را به صورت اتفاقی انتخاب و چک لیست جدید را تحت نظارت خودشان تهیه خواهند کرد تا میزان دقت در تهیه این چک لیست ها برآورد شود.

  پرینت
شناسه خبر : 994 | تاریخ انتشار : 30 شهریور 1399 - 10:16 | 26 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :