به گزارش شیوا بیان، رامین صادقی ضمن تشریح عملکرد اجرای طرح نظارتی ویژه پایان سال از تاریخ  ۱۵ بهمن ماه ۹۹ تا ۹ فروردین سالجاری،  بازرسی ۲۲ هزار و ۸۴۲ مورد از واحدهای صنفی تولیدی، توزیعی و خدماتی، تشکیل یک هزار و ۲۹۰ پرونده تخلفاتی،  کشف یک هزار و ۳۸۷ مورد تخلف،  ارسال پرونده متخلفان پس از انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی های کارشناسی به ارزش کل ۷۵ میلیارد و ۳۰۷ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۵۲۶ ریال به تعزیرات حکومتی،  انجام ۸۰ مورد کشت مشترک با ارگان های ذیربط  و استقرار  همکاران اداره مشارکت های مردمی سازمان صمت در محل ستاد تسهیلات نوروزی را از اقدامات این طرح برشمرد . 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اطلاع‌رسانی صورت گرفته در راستای دریافت و پاسخگویی به هرگونه گزارش و شکایت واصله مردمی، تعداد  ۵۵۸ مورد دریافت شکایات مردمی بصورت تلفنی، کتبی و حضوری در مدت زمان اجرای این طرح نظارتی از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ به ثبت رسیده است. 

صادقی تصریح کرد: در پی تماس با سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان بازرسان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل گزارش مراجعه کرده و تخلفات را بررسی می‌کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: از تعداد گزارش مردمی ذکر شده ۱۰۷ مورد متخلف شناخته شده و ۱۴۹ مورد نیز فاقد تخلف شناسایی شده و ۴۳ مورد منجر به رضایت و در عین حال ۲۵۹ مورد نیز در دست بررسی و رسیدگی است.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها به صورت دوره‌ای همچنان تداوم دارد، تصریح کرد: انتظار می‌رود شهروندان نیز در صورت مشاهده تخلف در فروش کالا مراتب را از طریق سامانه ارتیاطی ۱۲۴ در اردبیل و شهرستان‌های تابعه اطلاع دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی شود.