رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از انجام بالغ بر 22 هزار بازرسی از واحدهای صنفی در سطح استان خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، رامین صادقی ضمن تشریح عملکرد اجرای طرح نظارتی ویژه پایان سال از تاریخ  ۱۵ بهمن ماه ۹۹ تا ۹ فروردین سالجاری،  بازرسی ۲۲ هزار و ۸۴۲ مورد از واحدهای صنفی تولیدی، توزیعی و خدماتی، تشکیل یک هزار و ۲۹۰ پرونده تخلفاتی،  کشف یک هزار و ۳۸۷ مورد تخلف،  ارسال پرونده متخلفان پس از انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی های کارشناسی به ارزش کل ۷۵ میلیارد و ۳۰۷ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۵۲۶ ریال به تعزیرات حکومتی،  انجام ۸۰ مورد کشت مشترک با ارگان های ذیربط  و استقرار  همکاران اداره مشارکت های مردمی سازمان صمت در محل ستاد تسهیلات نوروزی را از اقدامات این طرح برشمرد . 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اطلاع‌رسانی صورت گرفته در راستای دریافت و پاسخگویی به هرگونه گزارش و شکایت واصله مردمی، تعداد  ۵۵۸ مورد دریافت شکایات مردمی بصورت تلفنی، کتبی و حضوری در مدت زمان اجرای این طرح نظارتی از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ به ثبت رسیده است. 

صادقی تصریح کرد: در پی تماس با سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان بازرسان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل گزارش مراجعه کرده و تخلفات را بررسی می‌کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: از تعداد گزارش مردمی ذکر شده ۱۰۷ مورد متخلف شناخته شده و ۱۴۹ مورد نیز فاقد تخلف شناسایی شده و ۴۳ مورد منجر به رضایت و در عین حال ۲۵۹ مورد نیز در دست بررسی و رسیدگی است.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها به صورت دوره‌ای همچنان تداوم دارد، تصریح کرد: انتظار می‌رود شهروندان نیز در صورت مشاهده تخلف در فروش کالا مراتب را از طریق سامانه ارتیاطی ۱۲۴ در اردبیل و شهرستان‌های تابعه اطلاع دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی شود.

  پرینت
شناسه خبر : 2838 | تاریخ انتشار : 10 فروردین 1400 - 10:25 | 244 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :