اردبیل- مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: در مدت 9 ماه تعداد یک هزار ۷۱۳ مورد نمونه برداری و آزمون از فرآورده های تولیدی استان توسط کارشناسان اداره کل و بازرسان شرکت های تائید صلاحیت شده بخش خصوصی انجام شده است.

به گزارش شیوا بیان، هاشم علایی عنوان کرد: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون و در مدت ۹ ماه تعداد یک هزار ۷۱۳ مورد نمونه برداری و آزمون از فرآورده های تولیدی استان توسط کارشناسان اداره کل و بازرسان شرکت های تائید صلاحیت شده بخش خصوصی انجام شده است.

وی هدف از نمونه برداری و آزمون کالاهای تولیدی را انطباق آنها با شرایط و مقررات استانداردهای ملی برشمرد و گفت: عمده تولیداتی که نمونه برداری و آزمون شده اند در حوزه های مواد غذایی، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، بسته بندی سلولزی، انگ فلزات گران بها، مکانیک فلزشناسی، خودرو و نیروی محرکه، برق و الکترونیک و مهندسی پزشکی بوده است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل یادآور شد: این تولیدات توسط کارشناسان اداره کل و همچنین آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد آزمون قرار می گیرند و نتایج آن بر روی سامانه یکپارچه نظارت بر اجرای بارگذاری شده و واحدهای تولیدی نیز می‌توانند از نتایج نمونه برداری و آزمون فراورده های خود اطلاع یابند.

علایی گفت: در بازرسی‌ از واحدهای تولیدی بر عملکرد آنها نظارت جدی انجام می شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، تمدید و یا در صورت عدم رعایت شرایط استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود.  

وی افزود: در صورت عدم انطباق محصولات تولید شده با استانداردهای ملی با واحدهای متخلف مطابق با مقررات سازمان ملی استاندارد ایران برخورد  قانونی می شود.

  پرینت
شناسه خبر : 2372 | تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 22:05 | 152 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :