اردبیل- مدیرکل استاندارد استان اردبیل از انجام بیش از ۲ هزار مورد بازرسی طرح طاها طی ۹ ماهه نخست سال در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش شیوا بیان, هاشم علایی عنوان کرد: در قالب طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد)  که با هدف حفظ سلامت و ایمنی جامعه، ملموس نمودن حضور استاندارد در جامعه و اعتماد سازی و ارتقای کیفیت محصولات  انجام می شود، در ۹ ماهه سال جاری، بیش از ۲ هزار و ۷۴۶مورد بازرسی از مراکز عرضه و توزیع کالای استان، توسط شرکتهای بازرسی تأیید صلاحیت شده و کارشناسان استاندارد انجام گرفته است.

علایی افزود: در همین مدت  و در قالب طرح طاها تعداد  ۴۱ مورد نمونه برداری و آزمون فرآورده ها از مراکز عرضه و فروش کالا در زمینه صنایع غذایی، لبنیات، شوینده ها، رنگ ها و… دراستان اردبیل انجام شده است.

او گفت: با اعتبار تخصیص ‌یافته از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برای نمونه‌برداری طرح اجرای هماهنگ استاندارد(طاها)، کالاهای مشمول استاندارد اجباری از سطح بازار خریداری و در آزمایشگاه‌های همکار یا آزمایشگاه های اداره کل، آزمون می‌شوند.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل تصریح کرد: در این بازرسی‌ها که با هدف کنترل کیفیت کالاهای دارای علامت استاندارد در سطح بازار انجام می‌شود، کارشناسان استاندارد به واحدهای صنفی مراجعه کرده و کالاهای مشمول استاندارد اجباری فاقد علامت استاندارد یا فاقد کد ۱۰ رقمی و یا مشکوک به جعل علامت استاندارد را شناسایی، توقیف و جمع آوری می کنند و در صورت لزوم طبق مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، برخورد قانونی انجام می شود.

  پرینت
شناسه خبر : 2547 | تاریخ انتشار : 05 بهمن 1399 - 10:20 | 331 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :