رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی شهرستان اردبیل گفت: در راستای مرمت و احیای بازار تاریخی اردبیل کاوش باستان‌شناسی در سرای زنجیرلو این بازار آغاز شده و در حال انجام است.

به‌گزارش شیوا بیان،گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، محمدرضا شایقی در جریان بازدید از عملیات کاوش بازار تاریخی اردبیل اظهار کرد: با توجه به مرمت بازار تاریخی اردبیل و بازسازی، احیا و مرمت سرای زنجیرلو و برنج‌فروشان کاوش در بازار تاریخی اردبیل در دستور کار قرار گرفت.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل ادامه داد: بر این اساس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان برابر مجوز صادره از سوی پژوهشگاه باستان‌شناسی کشور نسبت به کاوش در سرای زنجیرلو اقدام کرده است.
او بیان کرد: این کاوش در راستای پیگردی و مشخص کردن وضعیت زیرزمین موجود در بازار صورت گرفته که بعد از مشخص شدن وضعیت پی‌ها و زیرزمین‌های موجود در این محل، نسبت به مرمت آن اقدام خواهد شد.
شایقی با اشاره به اهمیت و ضرورت این کاوش گفت: احیای سراهای مختلف بازار تاریخی از مهمترین طرح‌ها در سطح شهرستان به شمار می‌رود که انجام عملیات کاوش باستان‌شناسی اقدامی مهم در این راستا است.

  پرینت
شناسه خبر : 2999 | تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1400 - 13:07 | 111 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :